Wspomnienie o ...

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 12:00
Był Prymasem Polski przez 28 lat. Wczoraj zmarł kardynał Józef Glemp. Wspomnienie o nim w "Zapraszamy do Trójki" tuż po godz. 17.00
Ks. Józef Glemp odbiera święcenia biskupie z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego (L)
Ks. Józef Glemp odbiera święcenia biskupie z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego (L)Foto: PAP/Andrzej Kossobudzki Orłowski

Także wieczorny "Klub Trójki" poświęcimy osobie Prymasa >

W popołudniowym "ZD3" zastanowimy sie też jak traktować jutrzejszy dwugodzinny strajk na kolei? Czy pracodawca usprawiedliwi nieobecność pracownika? A może ten powinien wziąć urlop na żądanie?
W Sejmie nie tylko dyskusja o odwołaniu ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, ale także debata o ustawie o związkach partnerskich. Jest 5 projektów. Żaden z nich nie zezwala na adopcję dzieci. Umożliwiają natomiast rejestrowanie związków w urzędach stanu cywilnego. Nakładają też na partnerów obowiązek wzajemnej opieki.
Nagrody za dobrą pracę przyznali sobie członkowie Prezydium Sejmu. W sumie około ćwierć miliona złotych. Marszałek Ewa Kopacz tłumaczyła, że Sejm to przecież zwyczajne miejsce pracy, gdzie są pracownicy, podwładni  …i ich praca musi być oceniania. Z ekspertem od rynku pracy porównamy Sejm do zwykłego przedsiębiorstwa.
W cyklu "Mężczyzna też człowiek" powiemy o zrzeszeniach i stowarzyszeniach działających na rzecz mężczyzn.

"Zapraszamy do Trójki" dziś tuż po 16.05,

Robert Kantereit i Roma Leszczyńska

Czytaj także

"Kardynał Wyszyński na miejscu Józefa Glempa zachowałby się dokładnie tak samo"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 23:00
– Jestem absolutnie przekonany, że gdyby nie postawa kardynała Józefa Glempa po wprowadzeniu stanu wojennego, to doszłoby do znacznie szerszego rozlewu krwi – przekonywał Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny KAI w "Klubie Trójki”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie o prymasie: on zmieniał Kościół!

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 13:30
- Kardynał Józef Glemp przeprowadził Kościół w nowe tysiąclecie - mówił w Jedynce ksiądz Witold Kawecki, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazowiecki o prymasie Glempie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 14:16
Były premier będzie gościem "Popołudnia z Jedynką".
rozwiń zwiń