Europa o abdykacji Benedykta XVI

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 09:00
O szoku, jaki wywołała decyzja Benedykta XVI i jej następstwach porozmawiamy w "Zapraszamy do Trójki" z zagranicznymi korespondentami Polskiego Radia: Markiem Lehnertem z Rzymu, Wojciechem Szymańskim z Berlina i Maciejem Jastrzębskim z Moskwy.
Europa o abdykacji Benedykta XVI
Foto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Po niespełna 8 latach pontyfikatu Benedykt XVI ogłosił dziś, że zamierza abdykować 28 lutego. - Moje siły z powodu zaawansowanego wieku nie wystarczają, by pełnić w odpowiedni sposób posługę - powiedział 86-letni papież.  

W trakcie popołudniowego wydania "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16-19) połączymy się z zagranicznymi korespondentami Polskiego Radia, którzy opowiedzą o reakcjach Europy na decyzję papieża oraz przypomnimy wcześniejsze precedensowe sytuacje w historii Kościoła. W "Pulsie Trójki" o godz. 17.45 Damian Kwiek o sytuacji porozmawia z publicystami Bogumiłem Łozińskim z "Gościa Niedzielnego" oraz  Markiem Zającem z "Tygodnika Powszechnego". 

''

Czytaj także

Benedykt XVI abdykuje: nie czuję się już na siłach

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 13:45
Benedykt XVI abdykuje 28 lutego. Informację potwierdził Watykan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Benedykt XVI - sylwetka

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 12:52
Ustępuję dla dobra kościoła - miał powiedzieć Benedykt XVI. Włoski dziennik Corriere della Sera informuje, że papież złożył taką deklarację po łacinie w czasie konsystorza w sprawie kanonizacji męczenników z Otranto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abdykacja papieża: "szokująca wiadomość"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 12:45
Zdaniem profesora Andrzeja Rycharda abdykacja papieża Benedykta XVI narusza długotrwałą tradycję i jest znakiem zmian.
rozwiń zwiń