X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zaadoptuj rzekę" - w Polsce jest coraz mniej wody

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 19:00
W przede dniu obchodzonego w piątek Światowego Dnia Wody Klub Gaja zainaugurował w Katowicach 9. edycję kampanii "Zaadoptuj rzekę".
Audio
  • Klub Gaja apeluje: Zaadoptuj rzekę (Zapraszamy do Trójki)
Klub Gaja swoją Zaadoptuj rzekę akcję zainaugurował w Katowicach nad rzeką Rawą. Na zdjęciu Rawa na wysokości ul. Moniuszki
Klub Gaja swoją "Zaadoptuj rzekę akcję zainaugurował w Katowicach nad rzeką Rawą. Na zdjęciu Rawa na wysokości ul. MoniuszkiFoto: Lestat (Jan Mehlich)/Wikipedia/CC

W latach 2005 – 2012 dzięki programowi Klubu Gaja "Zaadoptuj rzekę", w Polsce zaadoptowano 551 rzek i akwenów w 917 miejscach. Inicjatywy dla rzek podjęło ponad 80 000 osób.

- Na nowej stronie "Zaadoptuj rzekę" znajduje się interaktywna mapa Polski na której po zalogowaniu się można zaznaczyć, co zrobiliśmy dla rzek, jezior. Istotne jest żebyśmy szukali współpracy, żebyśmy dogadywali się dla rzek - podkreśla Jacek Bożek z Klubu Gaja. Dodaje, że Polacy nie przypuszczają, że w ich kraju jest bardzo mało wody. - Polska jest krajem pustynnym. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo odkręcamy kran i woda jest, ale woda jest tylko z nieba - mówi.

Trójka i PAH zebrały w ramach akcji Święta bez granic ponad 400 tysięcy złotych na budowę studni w Sudanie Południowym >>>

/

Pogłębiającą się suszę mamy Polsce od kilku lat. Celem akcji "Zaadoptuj rzekę" jest nie tylko adopcja rzek, ale też przekonanie Polaków, że wodę warto i należy oszczędzać. To proste wystarczy zakręcić kran podczas mycia zębów.

Klub Gaja swoją akcję zainaugurował w Katowicach. Zbadano wówczas czystość Rawy, rzeki płynącej przez miasto. Według norm ministerstwa woda ma III klasę czystości, tzn., że nie nadaje się do picia, ale można ją wykorzystać do celów przemysłowych.
Materiał przygotowały Anna Dudzińska i Dorota Stabik z Radia Katowice.

Popołudniowego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku między 16 a 19.

Czytaj także

Światowy Dzień Wody. "Dostęp do wody równa się brak głodu"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 09:38
Blisko miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku wody. Codziennie 6 tysięcy dzieci umiera w wyniku chorób wywołanych przez brak dostępu do czystej wody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko zaczyna się od wody

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 18:18
- Pierwsza rzecz, która zaskoczyła mnie w Sudanie, to to, że poza wodą, ludzie ze wszystkim innym jakoś sobie radzą, bo daje im to natura - opowiada Janina Ochojska, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od studni można rozpocząć życie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 13:00
- Dwa dni poświęcamy na wiercenie, trzeciego instalujemy dodatkowe urządzenia. Najtrudniejsze jest wiercenie, nigdy do końca nie wiadomo, co kryje się pod powierzchnią ziemi, ale jeżeli już przebrniemy przez ten etap, reszta nie jest trudna - opowiada inżynier z firmy budującej studnie w Sudanie Południowym.
rozwiń zwiń