X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzięki akcji "Zaadoptuj rzekę" łosoś wróci do polskich rzek?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 18:28
- To ryba wędrowna, płynie z morza do górnych partii rzek celem złożenia ikry. By wrócić do polskich rzek, potrzebuje...czystej wody. Ryba ta do końca życia pamięta miejsce, gdzie się urodziła, i wraca tam po zapachu - przypomina Beata Tarnawa prowadząca zajęcia edukacyjne z młodzieżą w ramach akcji "Zaadoptuj rzekę".
Audio
  • Dzięki akcji "Zaadoptuj rzekę" łosoś wróci do polskich rzek? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Ujście Narwi do Wisły w Nowym Dworze Mazowieckim
Ujście Narwi do Wisły w Nowym Dworze MazowieckimFoto: Wojsyl/Wikipedia/CC

Jarosław Kasprzyk z Klub Gaja, który jest organizatorem akcji "Zaadoptuj rzekę", opowiada, że  na zajęciach z uczniami mówił przede wszystkim, co to są zasoby wodne i skąd mamy wodę. -  Skupiliśmy się na czystości, badaliśmy stężenie fosforanów, azotynów, ph wody, ale sprawdzaliśmy  też, jakie rośliny rosną na brzegu - mówi Jarosław Kasprzyk. Już dzięki nim możemy przekonać się, czy woda w rzece jest czysta.

/

Klub Gaja zorganizował pierwszą edycję plebiscytu "Rzeka Roku".  Zgłoszono 50 kandydatur. Spośród nadesłanych zgłoszeń do 28 czerwca jury konkursu (biolog, wędkarz, fotograf, dziennikarz  i przedstawiciele Klubu Gaja) wybierze 11 najciekawszych. We wrześniu na www.zaadoptujrzeke.pl odbędzie się głosowanie na laureatkę, która zdobędzie tytuł Rzeki Roku 2013. 

"Zaadoptuj rzekę" - w Polsce jest coraz mniej wody

14 lipca o godzinie 15.00 ludzie w całej Europie wejdą do wody, aby zamanifestować swoje zaangażowanie w dbałość o rzeki. - W Warszawie spotykamy się w pobliży Cypla Czerniakowskiego, niedaleko ul. Myśliwieckiej. Bez obaw będziemy pływali w królowej naszych rzek, Wiśle - zachęcał do uczestnictwa Jacek Bożek z Klubu Gaja .

Popołudniowego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku między 16.00 a 19.00.

Zobacz więcej na temat: ekologia rzeka środowisko

Czytaj także

WWF: Ostania szansa na ocalenie bałtyckich morświnów

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 14:00
Przyszłość morświnów żyjących w Bałtyku - krytycznie zagrożonych wyginięciem - stoi po znakiem zapytania. Ich przetrwanie zależy m.in. od tego, czy kraje nadbałtyckie przyjmą program ochrony tych morskich ssaków, przypomina organizacja ekologiczna WWF Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokąd wyprowadzimy się z Ziemi?!

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 16:39
W środę obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. - Warto usiąść tego dnia na skwerze czy w lesie i uświadomić sobie, że Ziemia jest jedynym domem, który mamy i wszyscy powinniśmy o nią dbać - mówi Małgorzata Kossowska z organizacji ekologicznej WWF Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fińscy naukowcy zarzucają Polsce zatruwanie Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 10:18
Z hałdy gipsu w Gdańsku do morza dostaje się więcej fosforu niż ze wszystkich miast Finlandii. Pisze o tym fiński dziennik "Helsingin Sanomat".
rozwiń zwiń