"Był sobie dzieciak" - prawdziwi ludzie kontra mit Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 19:06
- Najważniejsze było dla mnie, aby opowiedzieć o prawdziwych ludziach, którzy mają swoje słabości, czasami są naprawdę podli, ale potrafią być też piękni i wspaniali - mówi Leszek Wosiewicz, reżyser filmu "Był sobie dzieciak".
Audio
  • Rozmowa z Leszkiem Wosiewiczem, reżyserem filmu "Był sobie dzieciak" (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Kadr z filmu Był sobie dzieciak, na zdjęciu Magdalena Cielecka
Kadr z filmu "Był sobie dzieciak", na zdjęciu Magdalena CieleckaFoto: Fot.: mat. prasowe

Akcja filmu "Był sobie dzieciak" toczy się podczas Powstania Warszawskiego. Marek (Rafał Fudalej) to młody poeta, niedoszły maturzysta, który w warunkach wojennych musi dojrzeć i dorosnąć znacznie szybciej, niż gdyby sprawy szły zwykłym trybem. Pod wpływem fascynującej go, przypadkowo poznanej kobiety (Magdalena Cielecka) staje przed wyborami, gdy musi zdefiniować w praktyce pojęcia takie jak lojalność, przynależność narodowa, wierność.

Co, gdzie, kiedy - program T-Mobile Nowe Horyzonty 2013.pdf

Leszek Wosiewicz, reżyser przyznaje, że Powstanie Warszawskie to temat jego życia, a do nakręcenia filmu przygotowywał się od przeszło 20 lat. - Masę czytałem, rozmawiałem, oglądałem, spotykałem się, przymiarek było wiele. "Był sobie dzieciak" jest sumą mojej wiedzy na temat Powstania Warszawskiego - opowiada Ryszardowi Jaźwińskiemu.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" i "Trójkowo, filmowo" >>>

Film miał swoją premierę na Festiwalu Nowe Horyzonty, do kin wejdzie 1 sierpnia 2013 r.

"Nowe Horyzonty" na antenie Trójki

(pg)

Czytaj także

"Życie Adeli” filmem zbyt kontrowersyjnym? "Nie chcę prowokować konfliktów”

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 15:45
- To opowieść raczej o emocjach, etapach związku, o uczuciach, a nie o związku homoseksualnym. Szkoda, że wzbudza tyle kontrowersji – mówił Abdellatif Kechiche, reżyser nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes filmu "Życie Adeli - Rozdział 1 i 2".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe Horyzonty współczesnego kina

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 14:40
- Każdy twórca filmów powinien tu chociaż raz w życiu przyjechać. Kina trzeba uczyć - mówi Joanna Kos-Krauze, reżyserka, scenarzystka, jurorka w konkursie międzynarodowym na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Nowe Horyzonty: filmy o sztuce to filmy o życiu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 15:34
- "Filmy o sztuce" cieszą się ogromnym zainteresowaniem, bilety wyprzedają się bardzo szybko, sale na pokazach wypełnione są po brzegi - mówi Ewa Szabłowska, kurator konkursu.
rozwiń zwiń