X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odcinek 398: "Popiół i diament" Wajdy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2007 15:17
Jest 3 października 1958 roku, piątek. Na polskie ekrany wchodzi jeden z najwybitniejszych filmów Andrzeja Wajdy "Popiół i diament".
Audio

Jest 3 października 1958 roku, piątek. Na polskie ekrany wchodzi jeden z najwybitniejszych filmów Andrzeja Wajdy "Popiół i diament" według powieści Jerzego Andrzejewskiego.

To opowieść o AK-owcu Maćku Chełmickim, który wraz z kolegami otrzymuje rozkaz zastrzelenia sekretarza KW PPR Szczuki, który ma wizytować miasto. Z zasadzki ostrzeliwują wojskowy gazik, ale od ich kul padają przypadkowi robotnicy, a Szczuka bezpiecznie dociera do celu. Wieczorem w hotelu Metropol trwają przygotowania do uroczystego bankietu z okazji zakończenia wojny. Maciek, wraz ze swoim kolegą Andrzejem, wskrzeszają pamięć o poległych towarzyszach broni. Chełmicki poznaje barmankę Krystynę, ale zanim spędzi z nią noc, Andrzej przekazuje mu ponowny rozkaz zabicia Szczuki...

Film Wajdy wywołuje ogromne emocje wśród widzów. Rolę główną gra w nim Zbigniew Cybulski...

Czytaj także

Zapiski ze współczesności: Jerzy Andrzejewski we wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2009 14:50
28 września - 2 października 2009, godz. 11:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł wybitny polski scenarzysta

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2010 19:04
W sobotę rano w swoim mieszkaniu w Warszawie na Mokotowie zmarł prozaik, współtwórca polskiej szkoły filmowej, wybitny scenarzysta Jerzy Stefan Stawiński - poinformował w sobotę PAP wnuk zmarłego Paweł Stawiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wajda kręci "Popioły"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2008 09:15
Archiwalne taśmy Polskiego Radia to prawdziwa skarbnica wiedzy. W programie „TuBaron” odkrywamy to, co najcenniejsze. Głosy wybitnych postaci, wielkie wydarzenia polityczne, kulturalne i sportowe. Często zapomniane momenty historii najnowszej.
rozwiń zwiń