X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odcinek 415: Śmierć Winstona Churchilla

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2007 15:17
Jest 24 stycznia 1965 roku, niedziela. W Londynie na udar mózgu umiera, w wieku 90 lat, Winston Leonard Spencer Churchill.
Audio

Jest 24 stycznia 1965 roku, niedziela. W Londynie na udar mózgu umiera, w wieku 90 lat, Winston Leonard Spencer Churchill - wielki brytyjski mąż stanu, dwukrotny premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, wielki mówca, historyk, strateg, pisarz - laureat Literackiej Nagrody Nobla w 1953 roku za "mistrzostwo opisu historycznego i biograficznego, jak i doskonałe przemowy w obronie wysokich ludzkich wartości".

Decyzją królowej Elżbiety II, trumna z ciałem zmarłego polityka zostaje na trzy dni wystawiona na widok publiczny w Westminster Hall, a 30 stycznia, w sobotę, w katedrze św. Pawła rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe...