X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odcinek 403: Upadek Allende

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2007 15:17
Jest 4 lipca 1973 roku, środa. Prezydent Chile Salvadore Allende podpisuje dekret o zniesieniu stanu wyjątkowego.
Audio

Jest 4 lipca 1973 roku, środa. Prezydent Chile Salvadore Allende podpisuje dekret o zniesieniu - wprowadzonego kilka dni wcześniej w związku z próbą przejęcia władzy przez środowiska prawicowe - stanu wyjątkowego.

Minister spraw zagranicznych Chile zapewnia w radiu publicznym, że "skrajna prawica przekonała się, iż siłą władzy nie zdobędzie".

Chile wrze jednak nieustannie, a to z powodu reform społeczno-gospodarczych, które podjął rząd Salvadore Allende. Zwycięzca wyborów w roku 1970, dowodzący lewicową koalicją Front Jedności Narodowej, jawnie głosi idee marksistowskie. Przekształca gospodarkę we współpracy z kubańskim przywódcą Fidelem Castro, ogłasza "chilijską drogę do socjalizmu"...

Czytaj także

Ostatnie przemówienie Salvadore Allende

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2010 09:15
Ostatnie przemówienie Salvadore Allende
rozwiń zwiń