X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamach w Bejrucie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2010 15:54
Atak terrorystów na koszary marines i Legii Cudzoziemskiej.
Audio

23 października 1983 r. Bejrutem wstrząsnęły dwie potężne eksplozje. W ataku samobójczym na koszary międzynarodowych sił rozjemczych zginęło 241 amerykańskich marines oraz 58 żołnierzy Legii Cudzoziemskiej. Do obu zamachów najpierw przyznała się nieznana organizacja Niezależny Ruch Rewolucji Islamskiej, a potem Święta Wojna Islamu. Członkowie tej ostatniej oświadczyli, że są owładniętymi śmiercią żołnierzami Boga.   

Kilka dni po zamachu ministrowie spraw zagranicznych państw, których żołnierze służyli w siłach rozjemczych w Libanie, oświadczyli, że ich rządy nadal będą utrzymywały tam swoje wojska.

Międzynarodowe siły rozjemcze nie zdołały jednak wykonać swojego zadania. Wobec eskalacji starć, dowódcy kontyngentu zdecydowali o wycofaniu żołnierzy z ogarniętego wojną Libanu.

Pierwsza wojna libańska trwała jeszcze półtora roku. Wojna domowa między chrześcijanami i muzułmanami zakończyła się sześć lat później.

Audycji "Tym żył świat" można słuchać od poniedziałku do piątku o godzinie 9.15.

(miro)

Czytaj także

Paryż Bliskiego Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2010 14:46
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hezbollah ostrzega: mamy listę celów w razie wojny

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2010 18:36
Przedstawiciel szyickiego Hezbollahu oświadczył w niedzielę, że ugrupowanie to ma listę celów wojskowych w Izraelu, które zaatakuje, gdyby znów doszło do wojny.
rozwiń zwiń