Odkryjmy e-wolontariat

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 19:46
- W ciągu pięciu edycji konkursu "Odkryj e-wolontariat" w projekty pomocowe zaangażowanych było aż 42 tys. osób. To pokazuje, jak ogromny potencjał społeczny tkwi w internecie - mówi Marzena Kacprowicz z fundacji Dobra Sieć.
Audio
  • Odkryjmy e-wolontariat (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Odkryjmy e-wolontariat
Foto: Glow Images/East News

E-wolontariuszem może zostać każdy, nawet mieszkańcy niewielkich miejscowości. Wykorzystując Internet, mogą brać udział w tworzeniu bądź wspieraniu projektów o ogromnym zasięgu. Żeby promować społeczne zaangażowanie w Internecie i nagradzać najlepsze pomysły, powstał konkurs "Odkryj e-wolontariat ". Niedawno zakończyła się jego piąta edycja.

- Społeczna twarz internetu cały czas się zmienia. Codziennie rodzą się nowe pomysły, w tym roku mieliśmy projekty związane z gromadzeniem wiedzy, mamy radio internetowe tworzone przez osoby niepełnosprawne, telewizję tworzoną przez młodzież czy projekty pomocowe, takie jak portal domydziecka.org - mówi Marzena Kacprowicz z fundacji Dobra Sieć, współorganizatorka konkursu.

- Działamy od 2006 roku na zasadach wolontariatu - wyjaśnia Paweł Chmara z portalu domydziecka.org. - Zrzeszamy wszystkie domy dziecka, które są w Polsce. Samodzielnie mogą wpisywać swoje potrzeby, a darczyńcy deklarować dary dla placówek. Najczęściej potrzebne są środki czystości i kosmetyki - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała Elżbieta Korczyńska.

Audycja "Na wyciągnięcie ręki" na antenie Trójki w każdy poniedziałek o godz. 18.35.
(mk)

Zobacz więcej na temat: internet pomoc

Czytaj także

Wolontariat może być spełnieniem pasji

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 13:00
5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. To święto wielomilionowej grupy ludzi z całego świata, które decydują się część swojego wolnego czasu poświęcić pomagając innym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień wolontariusza – święto ludzi życzliwych

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 14:53
Wolontariat to nie jest poświecenie, ani żadna niewygoda – przekonywała w Trójce Dagmara Krzesińska. Jak mówiła wolontariusza, to sposób na życie i źródło bardzo dobrych doświadczeń.
rozwiń zwiń