Jak skutecznie prowadzić kampanie społeczne?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 23:07
Wakacje to bardzo pracowity czas dla wielu organizacji pozarządowych. To okres zdobywania wiedzy i planowania strategii działania. Właśnie zakończyła się druga edycja szkoleń w ramach Akademii Komunikacji Społecznej. Osoby z organizacji pozarządowych uczyły się jak skutecznie prowadzić kampanie społeczne - mówi Izabela Sałamacha, prowadząca zajęcia.
Audio
  • Jak skutecznie prowadzić kampanie społeczne? (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Jak skutecznie prowadzić kampanie społeczne?
Foto: Glowimages.com

- Szkolenia powstały, bo organizacje pozarządowe spotykają sę z problemem: jak zrealizować skuteczne kampanie społeczne - opowiada gość Elżbiety Korczyńskiej.
Zdaniem Anny Pilarskiej ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie ludzie działający w organizacjach pozarządowych myślą, że wystarczy szczytny cel, idea. - Musimy mieć bardzo dobry warsztat, żeby dotrzeć z informacją do ludzi, którzy teraz są zaganiani i zajęci wieloma innymi sprawami - tłumaczy.
- Reprezentuję fundację, która od 2010 roku zajmuje się organizowaniem obywatelskiego monitoringu sądu - mówi Filip Gołębiewski z Court Watch Polska. - Mamy około 20 tys. obserwacji rozpraw w ciągu 4 lat. Naszą siłą są oczywiście wolontariusze - dodaje.
Katarzyna Jolanta Górska z Polskiej Akcji Humanitarnej ucieszyła się z możliwości spotkania z członkami innymi organizacji pozarządowych. - To zawsze jest bardzo duże odświeżenie myślenia, fajnie jest się dzielić swoim doświadczeniem - zaznacza.
Marek Lichota ze Stowarzyszenia Apetyt na Życie mówi, że organizacja zajmuje się poprawą jakości  życia osób leczonych żywieniowo. - To osoby, które nie mogą spożywać pokarmów w naturalny sposób ze względu na szereg dysfunkcji przewodu pokarmowego. Naszym głównym celem jest kwestia zdobycia środków na pompy żywieniowe, które umożliwiają dużo większą mobilność, aktywność, powrót do pracy zawodowej - opowiada.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała Elżbieta Korczyńska.
Audycja "Na wyciągnięcie ręki" na antenie Trójki w każdy poniedziałek o godz. 18.35.

(mp/fbi)

Zobacz więcej na temat: ngo pomoc Trójka
Zobacz także

Czytaj także

Polska należycie opiekuje się niepełnosprawnymi?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 10:00
W środę (19 marca) przed Kancelarią Premiera protestować mają opiekunowie dzieci niepełnosprawnych. Domagać się chcą m.in. podniesienia zasiłku pielęgnacyjnego. Wynosi on obecnie 153 zł miesięcznie i nie był waloryzowany od 10 lat. Według zapowiedzi rządu miała powstać ustawa, która zapewni dzieciom większe środki finansowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szlachetna Paczka: "nie" dla dobroczynności, "tak" dla zmieniania świata

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 03:40
Ksiądz Jacek Stryczek przyznaje, że z biegiem lat jest coraz większym wrogiem dobroczynności. - Polska jest niestety krajem, gdzie było trochę dobroczynności, ale większość była demoralizująca, w efekcie im więcej pomagamy, tym więcej jest potrzebujących. Dlatego ja nie zajmuję się już dobroczynnością, a tym, żeby ludzie zmieniali siebie i ten świat - tłumaczy gość "Klubu Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokonać problem bezdomności. "Trzeba wierzyć, że się uda"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 11:33
Informacje, wyżywienie, szkolenia, staże, pomoc w znalezieniu pracy czy uregulowaniu problemów związanych z zadłużeniem - Stowarzyszenie Otwarte Drzwi wielopłaszczyznowo wspiera osoby pozbawione dachu nad głową.
rozwiń zwiń