X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Darmowe filmy w internecie także dla niewidomych i niesłyszących

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 15:17
Dzięki audiodeskrypcji i specjalnym napisom na portalu Adapter osoby niepełnosprawne mogą oglądać filmy. Za darmo, legalnie, bez wychodzenia z domu.
Audio
  • Darmowe filmy w internecie także dla niewidomych i niesłyszących (Na wyciągnięcie ręki/ Trójka)
Dzięki portalowi Adapter świat kina staje się bardziej dostępny osobom niewidomym i niesłyszącym
Dzięki portalowi Adapter świat kina staje się bardziej dostępny osobom niewidomym i niesłyszącym Foto: Glow Images/East News

Adapter wymyślili i stworzyli pracownicy wrocławskiej Fundacji na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA. Prezes fundacji Mariusz Trzeciakiewicz mówi, że prace nad portalem trwały dwa lata. - Spotykaliśmy się z ludźmi, którzy mają problem ze wzrokiem i oni bardzo mocno sygnalizowali nam, że dobra kultury dostępne ogólnie dla nich nie są dostępne - przyznaje gość Trójki.

Osoby niepełnosprawne często nie mają pieniędzy na bilety, brak im asystenta, który pomoże dojechać do kina. A nawet jeśli już zasiądą w fotelu, to film nie ma audiodeskrypcji.

Niewidomi poznają fabułę filmu dzięki lektorowi, który opisuje co dzieje się na ekranie. Natomiast dla osób niesłyszących specyficznie przygotowywane są napisy, z wykorzystaniem m.in. techniki kolorowania bohaterów. Więcej informacji i darmowe filmy znaleźć można na stronie adapter.org.pl

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 8.12.2014

Goście: Mariusz Trzeciakiewicz (Fundacja KATARYNKA), Justyna Mańkowska (Fundacja KATARYNKA), Robert Więckowski (Fundacja Kultury bez Barier)

Godzina emisji: 18.40

(ei/mk)

Czytaj także

"Sklep społeczny" zapewnia pracę bezdomnym

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 20:00
O pomocy bezdomnym mówi się zazwyczaj w dużych miastach, a tymczasem jest ona też potrzebna w małych miejscowościach. W Nowem nad Wisłą problemowi wychodzą naprzeciw twórcy "Sklepu społecznego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alivia - pomoc młodym cierpiącym na raka

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 20:00
Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia wychodzi naprzeciw chorym, którzy szukają informacji i środków potrzebnych na leczenie. "Wierzymy, że w młodości tkwi siła zdolna pokonywać bariery nie do pokonania" - czytamy na ich stronie.
rozwiń zwiń