Niepełnosprawni na stadionach. Sport zarezerwowany tylko dla zdrowych?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niepełnosprawni na stadionach. Sport zarezerwowany tylko dla zdrowych?
- Jedyny pomysł, jaki przychodzi mi do głowy, to że "wózkowicze" są widoczni, a niewidomy złoży laskę i nikt go nie zauważa - mówi Tomasz MatczakFoto: Pixabay

Tomasz Matczak, choć jest osobą niewidomą, dowiedział się, że uznawany jest za pełnosprawnego. Przynajmniej tak uważa obsługa Stadionu Narodowego, która nie chce mu sprzedać biletu ze zniżką.

Posłuchaj

Dlaczego niewidomi nie są uprawnieni do zakupu biletów ze zniżką na Stadionie Narodowym? (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Słuchacz Trójki kibicem jest od zawsze. - Pamiętam mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie, na którym ochroniarz chciał mi zabrać białą laskę, ponieważ stwierdził, że jest to narzędzie niebezpieczne i nie wpuści mnie z nim na trybunę - opowiada.

Obecnie, jak dodaje Tomasz Matczak, sytuacja się zmieniła, choć obecność osób niepełnosprawnych na stadionach ogranicza się do poruszających się na wózkach. Inne niepełnosprawności nie zostały wzięte pod uwagę i nie ma zniżek np. dla niewidomych i niedowidzących. Dlaczego tak się dzieje i czy można to zmienić? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska

Goście: Tomasz Matczak (niewidomy kibic), Piotr Glinkowski (menedżer ds. relacji publicznych spółki zarządzającej Stadionem Narodowym PL.2012+), Jakub Kwiatkowski (rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej)

Data emisji: 27.04.2015

Godzina emisji: 18.40

sm/mk

Polecane