Daj szansę niepełnosprawnym. Postaw na pracę!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 19:38
W Polsce jest około 5 milionów osób niepełnosprawnych, z czego ponad milion mieszka na terenach wiejskich. Dla większości z nich aktywność zawodowa to nieosiągalne marzenie.
Audio
  • Daj szansę niepełnosprawnym. Postaw na pracę! (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
W społeczeństwie i wśród pracodawców wciąż pokutują stereotypy związane z zatrudnianiem niepełnosprawnych. O niektórych z nich mówimy w audycji
W społeczeństwie i wśród pracodawców wciąż pokutują stereotypy związane z zatrudnianiem niepełnosprawnych. O niektórych z nich mówimy w audycjiFoto: ferobanjo

Aby to zmienić Fundacja "Aktywizacja" dwa lata temu rozpoczęła projekt "Postaw na pracę". Akcja ma na celu aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych mieszkających poza dużymi ośrodkami miejskimi.

Agata Gawska, prezes fundacji, i osoby zaangażowane w realizację projektu opowiadają w audycji o założeniach inicjatywy, problemach, na jakie napotykali podczas wdrażania w życie swoich pomysłów, i pierwszych odniesionych sukcesach. - Były momenty, kiedy myśleliśmy, że jest to mission impossible, ale z miesiąca na miesiąc było lepiej - mówi trener pracy Rafał Bartoszek.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Agata Gawska (prezes Fundacji "Aktywizacja"), Rafał Bartoszek (trener pracy), Dariusz Gosk (Fundacja "Aktywizacja")
Data emisji: 29.06.2015
Godzina emisji: 18.40

iwo

Czytaj także

"Siedlisko" uczy jak wykorzystać potencjał niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 10:00
Nauczyciele i terapeuci z miejscowości Zawadzkie w opolskiem postanowili umożliwić niepełnosprawnym intelektualnie wychowankom szkoły pracę zawodową. Działają w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Siedlisko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Giełda pracy? Nie. Giełda Mocy!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 19:00
Giełda Mocy to innowacyjne przedsięwzięcie, które ma pomóc w znalezieniu pracy osobom z niepełnosprawnościami. To rodzaj targów pracy. Jednak w roli głównej nie występują tam pracodawcy, ale poszukujący zatrudnienia. Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi" zorganizowało już czwartą edycję giełdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz pomóc niepełnosprawnym? Zajmij i pomaluj metr kwadratowy apteki!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 18:03
Apteka Sztuki to miejsce, które oprócz funkcji galerii pełni rolę zakładu aktywności zawodowej. Niedawno ruszył tam projekt pod nazwą "Mój to jest kawałek apteki".
rozwiń zwiń