Bezdomne psy mogą zmieniać ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 19:03
Fundacja Ashoka Innowatorzy dla Dobra Publicznego objęła opieką laureatów konkursu na innowacyjne przedsiębiorstwo Społeczny StartUp.
Audio
  • Pomoc społecznym przedsiębiorstwom (Na wyciągniecie ręki/Trójka)
Bezdomne psy mogą zmieniać ludzi?
Foto: pixabay.com

- Wszyscy laureaci prowadzą przedsiębiorstwa, tzw. społeczne. Wszystkie rozwiązują jakiś problem społeczny - mówi dyrektor fundacji Agata Stafiej-Bartosik.

Według niej we wszystkich przedsiębiorstwach potencjałem okazało się coś, co wydawało się wcześniej trudnością. - Np. "Zwierzakowo", czyli schronisko dla bezdomnych zwierząt, prowadzą osoby, które same doświadczyły bezdomności. Ze wszystkimi firmami będziemy pracować przez rok, pomożemy poukładać pomysły na biznes - mówi Agata Stafiej-Bartosik.

Jakie to pomysły? O tym możemy posłuchać w audycji.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki

Autor: Elżbieta Korczyńska

Goście: Magdalena Kępka (Fundacja Samodzielni Robinsonowie), Natalia Szuster-Banasiak (koordynator projektu), Hieronim Włodarczyk (Stowarzyszenie Wielkopomoc), Agata Stafiej-Bartosik (Fundacja Ashoka Innowatorzy dla Dobra Publicznego)

Data emisji: 27.07.2015

Godzina emisji: 18.40

mp/asz

Czytaj także

Rodzinny wolontariat. Polacy chcą pomagać?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 19:54
78 proc. Polaków twierdzi, że najważniejszą wartością, którą kierują się w życiu, jest szczęście rodzinne. Równocześnie ponad 70 proc. nie widzi możliwości zaangażowania się w pracę społeczną. To do nich adresowane jest hasło wolontariatu rodzinnego "Zabierz rodzinę na wspólne pomaganie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc bezdomnym Polakom w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 19:25
Lekcje francuskiego, pomoc w powrocie do kraju czy spotkania z psychologami - tak potrzebującym w Paryżu pomaga stowarzyszenie "Bociek". Bezdomnych Polaków może być w Paryżu ok. 5 tysięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Empatia Polska - jacht, który nie ma ograniczeń

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 19:30
Jacht Empatia Polska to pierwsza polska jednostka zbudowana z myślą o osobach niepełnosprawnych. Jej chrzest obył się w maju. Teraz wypłynęła w próbny rejs po Bałtyku.
rozwiń zwiń