X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niepełnosprawni intelektualnie warzą piwo

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 19:31
W ubiegłym roku gmina Puck, gmina Krokowa i Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym powołały Spółdzielnię Socjalną "Dalba", w ramach której osoby niepełnosprawne… warzą piwo.
Audio
  • Twórcy Spółdzielni Socjalnej "Dalba" opowiadają o browarze, w którym piwo warzą osoby z niepełnosprawnością intelektualną (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Warzenie piwa to... niestandardowa forma aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych (zdjęcie ilustracyjne)
Warzenie piwa to... niestandardowa forma aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Martin Garrido/Flickr

Browar Spółdzielczy w Pucku to pierwszy taki browar w Polsce i szósty na świecie. - Na pomysł stworzenia browaru wpadłem całkiem przypadkowo podczas spotkania dotyczącego ekonomii społecznej. Nigdy wcześniej nie warzyłem piwa - mówi prezes spółdzielni Janusz Golisowicz.

Współtwórczyni spółdzielni Agnieszka Dejna wyjaśnia, że celem uruchomienia browaru było złamanie stereotypowego podejścia do osób z niepełnosprawnością intelektualną. - Chcemy, by nasi pracownicy produkowali coś, co będzie pełnowartościowym produktem, bo oni są pełnowartościowymi ludźmi, którzy mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie - dodaje i wyjaśnia, na jakich zasadach funkcjonuje pucki browar.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Janusz Golisowicz (prezes Spółdzielni Socjalnej "Dalba"), Agnieszka Dejna (współtwórca Spółdzielni Socjalnej "Dalba")
Data emisji: 17.08.2015
Godzina emisji: 18.35

iwo/mc

 

Czytaj także

Daj szansę niepełnosprawnym. Postaw na pracę!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 19:38
W Polsce jest około 5 milionów osób niepełnosprawnych, z czego ponad milion mieszka na terenach wiejskich. Dla większości z nich aktywność zawodowa to nieosiągalne marzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Empatia Polska - jacht, który nie ma ograniczeń

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 19:30
Jacht Empatia Polska to pierwsza polska jednostka zbudowana z myślą o osobach niepełnosprawnych. Jej chrzest obył się w maju. Teraz wypłynęła w próbny rejs po Bałtyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dać niepełnosprawnym normalność

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 19:04
Poradnia życiowa dla osób z niepełnosprawnościami. To jest tylko jeden z projektów fundacji "Normalna Przyszłość".
rozwiń zwiń