X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystkie bariery można pokonać, czyli niepełnosprawni w podróży

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 18:00
Przeszkody utrudniające niepełnosprawnym normalne funkcjonowanie są dużym problemem nie tylko w życiu codziennym, lecz także w podróży. Jak takie osoby mogą zaplanować aktywny wypoczynek?
Audio
  • Elżbieta Korczyńska pyta o inicjatywy pomagające niepełnosprawnym w zaplanowaniu podróży (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Osoba niepełnosprawna napotyka w podróży na znacznie więcej trudności niż osoba zdrowa. Nie znaczy to jednak, że niepełnosprawni nie powinni podróżować (zdjęcie ilustracyjne)
Osoba niepełnosprawna napotyka w podróży na znacznie więcej trudności niż osoba zdrowa. Nie znaczy to jednak, że niepełnosprawni nie powinni podróżować (zdjęcie ilustracyjne)Foto: LonelyTaws/Pixabay

Fundacja "Zero Barier" powstała po to, by likwidować przeszkody, na jakie osoby niepełnosprawne napotykają na co dzień i w czasie podróży. - Zachęcamy te osoby, aby aktywnie wypoczywały i aby same próbowały znosić bariery, które stoją na ich drodze - mówi prezes fundacji Maciej Niepogodziński.

W materiale przygotowanym przez Elżbietę Korczyńską możemy usłyszeć o inicjatywach, które powstały z myślą o tym, by ułatwić podróżowanie osobom niepełnosprawnym.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki  
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Maciej Niepogodziński (Fundacja "Zero Barier"), Marta Grodzka (HurtowniaMap.pl), Rafał Gręźlikowski (sportowiec i podróżnik)  
Data emisji: 14.12.2015  
Godzina emisji: 18.36

iwo/mp

Czytaj także

Rafał Gręźlikowski - rowerzysta inni niż wszyscy

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 19:46
Od lat, pomimo amputacji nogi, wyrusza w podróże rowerowe i jeździ od zamku do zamku. W tym roku planuje zwiedzić zamki na terenie Francji i Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobra pomoc na trudny start w dorosłość

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 18:30
"Akademia życia - Start up for young disabled people" to unikatowy w skali Polski pilotażowy projekt.
rozwiń zwiń