Dookoła świata bez grosza przy duszy, ale za to z pomysłem

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 20:00
Anna Książek z Andreą Puccim postanowili jechać w podróż dookoła świata. Wszystko po to, aby odszukać i przedstawić tzw. światozmieniaczy.
Audio
  • Opowieść o wyprawie How to (ex)change the world (Na wyciągnięcie ręki/ Trójka)
Anna Książek z Andreą Puccim postanowiliśmy jechać w podróż dookoła świata. I mają na to bardzo oryginalny sposób
Anna Książek z Andreą Puccim postanowiliśmy jechać w podróż dookoła świata. I mają na to bardzo oryginalny sposób Foto: arch. pryw. Anny Książek

Wyprawa, nazwana How to (ex)change the world, ruszyła w 2015 roku z Azji Południowo-Wschodniej. - Często o innych kontynentach wiemy tyle, że jest tam wojna albo głód. A nic o tym, kim są tamtejsi mieszkańcy i czym zajmują się na co dzień - mówiła w Trójce Anna Książek.

Podróżnicy wyprawę oparli o wymianę. - Oferujemy nasze umiejętności w zamian za miejsce do spania i jedzenie. Pozwala to też znakomicie poznać społeczności, które się odwiedza - dodała.

Jak wygląda podróż dookoła świata bez wydania grosza? Kim konkretnie są światozmieniacze? Gdzie szukać informacji o tak wyjątkowych ludziach? Gdzie można spotkać szczęśliwego słonia? Zapraszamy do słuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Gość: Anna Książek (podróżniczka)
Data emisji: 22.08.2016
Godzina emisji: 18.38

ei/fbi

                                                                                                     

Czytaj także

Audiodeskrypcja - wyjątkowa szansa dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 13:59
Jak likwidować bariery w dostępie osób niepełnosprawnych do sztuki? Jedną z dróg jest audiodeskrypcja, o której rozmawialiśmy w "Trójce pod Księżycem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda życie po wygranej z rakiem?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 03:00
Psychiatrzy porównują osobę, która wygrała walkę z nowotworem do żołnierza, który wraca z misji wojennej. Trudno wrócić do codzienności, kiedy przed chwilą jeszcze walczyło się o swoje życie.
rozwiń zwiń