Jak zostać wolontariuszem na końcu świata?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 09:55
- Wolontariat jest doświadczeniem innego świata. To też doświadczenie dawania siebie bez chęci otrzymywania, chociaż tak naprawdę dostajemy dwa razy więcej - mówi Dorota Zielińska, wolontariuszka.
Audio
  • Na czym polega wolontariat? (Na wyciągnięcie ręki.../ Trójka)
Rwanda. Zdjęcie ilustracyjne
Rwanda. Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr

Właśnie zaczyna się nabór wolontariuszy na zaganiacze misje. Dorota Zielińska z Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti zdecydowała się na wolontariat w Rwandzie. Pracowałam w szkole dla słabowidzących i niewidomych.

Dorota Zielińska Wolontariat jest doświadczeniem innego świata

Wróciła oczarowana Afryką i jej mieszkańcami. W Trójce opowiada o tym, jak na co dzień wygląda wolontariat, jak się do niego przygotować i gdzie znaleźć informacje, chcąc wyjechać nawet w najdalsze części świata. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki  
Autor: Elżbieta Korczyńska
Gość: Dorota Zielińska (wolontariuszka)
Data emisji: 10.17.2016  
Godzina emisji: 18.38

ei

Czytaj także

"Szpilkostrada" także dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 20:10
We Wrocławiu powstała "szpilkostrada". To specjalny teren wokół rynku, po którym wygodnie można poruszać się nie tylko w butach na wysokim obcasie, ale też na wózku inwalidzkim, czy z dzieckiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed nami Światowy Dzień Białej Laski

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 17:21
Wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, kiedy hrabianka Róża Czacka, która straciła wzrok w 22. roku życia, założyła Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi. Było to w 1911 roku.
rozwiń zwiń