Kulturalny Bilet Wolontariusza - projekt wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 10:24
Akcja początkowo miała być warszawska, ale rozrosła się do rozmiarów ogólnopolskich. W efekcie instytucje z 12 miast przygotowały ofertę ponad 2 tys. biletów na bardzo różne wydarzenia. Wszystko dla wolontariuszy.
Audio
  • Czym jest akcja Kulturalny Bilet Wolontariusza? (Na wyciągnięcie ręki.../ Trójka)
Cała akcja ma być dla wolontariuszy nie tylko okazją, to zapoznania się z ofertą instytucji kultury. To też szansa, żeby sprawdzić, jak wyglądają one za kulisami
Cała akcja ma być dla wolontariuszy nie tylko okazją, to zapoznania się z ofertą instytucji kultury. To też szansa, żeby sprawdzić, jak wyglądają one za kulisami Foto: pixabay/Peggy_Marco

Kulturalny Bilet Wolontariusza to inicjatywa dla instytucji kultury, które w okresie od 3 do 12 grudnia zaproszą wolontariuszy do siebie, aby ci lepiej poznali daną organizację, a także zaproponują im zwiedzanie, uczestniczenie w wydarzeniach, spektaklach, koncertach, warsztatach czy też specjalnie przygotowanych wydarzeniach.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której tłumaczyliśmy m.in. jak i gdzie można wziąć udział w akcji. Jej organizatorami są: Narodowe Centrum Kultury, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie oraz Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki  
Autor: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 28.11.2016  
Godzina emisji: 17.25

ei/fbi

Czytaj także

Jak zostać wolontariuszem na końcu świata?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 09:55
- Wolontariat jest doświadczeniem innego świata. To też doświadczenie dawania siebie bez chęci otrzymywania, chociaż tak naprawdę dostajemy dwa razy więcej - mówi Dorota Zielińska, wolontariuszka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nauczyć dzieci pomagania innym?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 19:05
Uwrażliwiają dzieci na to, co dzieje się w ich otoczeniu i uczą jak można pomagać. Dzięki programowi "Radość zmiany" uczniowie np. zorganizowali zbiórkę ubrań i przedmiotów codziennego użytku dla rodzin potrzebujących.
rozwiń zwiń