Jak pomagać dorosłym dzieciom alkoholików?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 10:54
Stowarzyszenie OD-DO pomaga dorosłym dzieciom alkoholików. Okazuje się, że najczęściej są to osoby, które bardzo dobrze funkcjonują i świetnie się prezentują, ale tylko na zewnątrz...
Audio
  • Jak pomagać dorosłym dzieciom alkoholików? (Na wyciągnięcie ręki.../ Trójka)
Dorosłe dzieci alkoholików (DDA) podkreślają, że mają inne problemy niż np. osoby współuzależnione
Dorosłe dzieci alkoholików (DDA) podkreślają, że mają inne problemy niż np. osoby współuzależnione Foto: pixabay/fancycrave1

Pomysł na działalność fundacji wziął się od samych zainteresowanych, którzy mają te problemy i nie pasują do programów dla osób współuzależnionych. Psychoterapeutyczny program OD-DO prowadzony jest w miejscach odrębnych, w których nie leczą się alkoholicy.

Od destruktu do konstruktu - tak brzmi hasło stowarzyszenia i stąd też nazwa OD-DO. Co kryje się za hasłem i gdzie mogą szukać pomocy dorosłe dzieci alkoholików? O tym wszystkim usłyszeć można w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki  
Autor: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 12.12.2016  
Godzina emisji: 18.35

ei/fbi

Czytaj także

Pomagają tam, gdzie nadziei pozornie już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 02:01
- Czasem rozmowa i dobre słowo mogą bardziej pomóc niż nawet duża gotówka - opowiada Mariola Kowalska, prezes Fundacji Równi Wśród Równych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na życie i zaczarowane pole. Czym jest wolontariat?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 02:00
Pomoc wolontariuszy w kulturze to powiew świeżości i sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego. - Dawanie czegoś z siebie drugiemu człowiekowi jest uzależniające i wzbogacające, bo dając zawsze wiele więcej zyskujemy - mówi Marta Kukowska.
rozwiń zwiń