Chodźcie! Pomagajmy razem

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2010 10:22
W sytuacjach klęsk żywiołowych, tragedii, kataklizmów mobilizujemy się do szeroko zakrojonej pomocy. Kto pomaga tym, którzy nie cierpią przed kamerami?
Audio

Chrześcijańska Służba Charytatywna to organizacja pożytku publicznego, której misją jest pomagać każdemu potrzebującemu bez względu na wyznanie, rasę, płeć, narodowość czy światopogląd.

Jednym z przedsięwzięć jest akcja „Bądź solidarny w potrzebie” skierowana do osób indywidualnych. Potrzebujący mogą uzyskać dofinansowanie lub całkowite pokrycie kosztów leczenia, sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, ale też pomoc finansową na opał, gaz i czynsz.

– Projekt zrodził się z potrzeb ludzi, którzy piszą do nas listy – powiedział Piotr Nowacki,  dyrektor ChSCh. - Nasi beneficjenci zgłaszają się sami lub są wyszukiwani przez naszych wolontariuszy – dodał. Jednym z nich jest pan Jan z Lwówka Śląskiego. – Ludzie nie mają na ogrzanie domu, jedzenia, leków, każdy mały dar, np. kasza, pomaga – opowiadał o sensie swej pracy.

Potrzebne pieniądze i rzeczy organizacja uzyskuje poprzez zbiórki publiczne, organizację koncertów charytatywnych, apele do osób indywidualnych. Pracownicy lokalni i wolontariusze na co dzień współpracują z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej, gminami. Maria Brzózek z Legionowa podkreśliła, że jest to współpraca dwustronna. Czasami to ona zgłasza się do MOPS-u, by uzyskać pomoc dla swoich podopiecznych, ale są też sytuacje gdy gmina ma coś do przekazania i trzeba znaleźć osoby potrzebujące.
- Ja zachęcam wszystkich do pomocy, bo w życiu nie miałam takiej radości w sercu jak wtedy, kiedy coś od siebie daję – powiedziała. – To jest niesamowite, tego trzeba doświadczyć, chodźcie, róbmy razem dużo, dużo dobrego! – dodała.

Podobnie uważa Andrzej Cichy, kierownik filii w Skoczowie. - Wokół nas tak wiele biedy, tak wielu ludzi nieporadnych, potrzebujących, dla których liczy się każda złotówka – podkreślił.

Informacje o projektach realizowanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną oraz filiach w całej Polsce można znaleźć na stronie Służby.


Audycji „Na wyciągnięcie ręki” można słuchać na antenie Trójki w każdy poniedziałek od 18.35. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

O ludziach, którzy robią coś dla innych

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2010 18:35
Zaczęło się od gry w bilard i spotkań w jednym z warszawskich pubów. Postanowili razem zrobić coś wartościowego. Dziś za pieniądze uzyskane ze sprzedaży w skupie surowców wtórnych -plastikowych nakrętek pomagają innym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działaj lokalnie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2010 18:35
Ponad 36 tysięcy wolontariuszy z całego kraju wzięło udział w 6. edycji programu "Działaj lokalnie", realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
rozwiń zwiń