X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Działamy jak wróżka - odmieniamy ludzki los

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 12:44
- Wielu naszym wychowankom udało się zaszczepić przekonanie, że mogą żyć inaczej niż ich rodzice - mówi Anna Gierałtowska, prezes Powiślańskiej Fundacji Społecznej.
Audio

Wychowawcy i wolontariusze Powiślańskiej Fundacji Społecznej pomagają rodzinom wykluczonym społecznie. Swoim działaniem otaczają rodziców niewydolnych wychowawczo, borykających się z uzależnieniami, bezrobociem, patologią oraz ich dzieci, którym starają się pokazać, że można żyć inaczej.

– Mamy dwa kluby dla dzieci, hostel dla młodych wchodzących w życie, którzy chcą się usamodzielniać. Warunkiem jest by się uczyli lub pracowali - opowiada prezes fundacji Anna Gierałtowska.

- Tu się nauczyłem dodawać, gotować, tańczyć, mamy też dyżury przy sprzątaniu, gotowaniu, układaniu zabawek - przekrzykują się wychowankowie jednego z klubów.

Magda Zaborowska, jedna z wychowawczyń mówi, że marzyła o pracy w tej fundacji, gdyż sposób jej działania jest wyjątkowy. - My tu pracujemy z dziećmi, a inni asystenci z ich rodzicami - tłumaczy.

Dzieci przyznają, że mogą przyjść do klubu zawsze, gdy w domu są jakieś kłopoty, albo rodzice się kłócą. - Uczymy je, jak rozwiązywać konflikty bez używania przemocy. Ten klub staje się takim drugim domem, a wychowawcy rodzicami zastępczymi - mówi pani prezes.

Dla dzieci jest to prosty i jasny system. – Ten, kto zaczął ma konsekwencje i jeśli ktoś mu przyłożył, też ma konsekwencje - tłumaczą Elżbiecie Korczyńskiej, która się z nimi spotkała i przygotowała audycję.

 

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Audycji "Na wyciągnięcie ręki" można słuchać w każdy poniedziałek o godzinie 18.35. Zapraszamy.

 

(asz)