Psy uczą życia między ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 15:03
Są wielkie, białe i puszyste. Uczą dzieci z rodzin patologicznych życia w społeczeństwie.
Audio

Pracownicy Fundacji "Pies dla Stasia" przez zabawę i zajęcia z psami uczą m.in. dzieci z rodzin patologicznych zachowań prospołecznych.

- Te dzieci pochodzą z rodzin naprawdę połamanych, są wycofane, aspołeczne. Postanowiliśmy popracować z naszymi pieskami tak, żeby te dzieci poczuły, że mają jakąś moc sprawczą, że jest to coś, co potrafi ich wysłuchać, jest cierpliwe, miło na nich patrzy i nie prześladuje ich na co dzień, tak jak to niestety bywa w tych rodzinach - mówił Marek Zieliński, prezes zarządu fundacji.

Psy pracujące w fundacji to samojedy. - To bardzo wdzięczna rasa do pracy. Są bardzo cierpliwe, są wielkie, białe i puszyste, co dzieciom się bardzo podoba - tłumaczył prezes. Czworonogi są własnością wolontariuszy.

Marek Zieliński jako przykład działania dogoterapii społecznej opowiada historię Aguni.     - Gdy przyszła była ciężko przerażona, siedziała w kącie, bała się wszystkiego i wszystkich, klęła straszliwie - wspominał. Po kilku miesiącach dziewczynka uczyła dorosłych w domu, jak powinni się do siebie się odnosić.

Podopieczni fundacji nie ponoszą żadnych kosztów, środki na zorganizowanie zajęć i utrzymanie psów fundacja zdobywa prowadząc szkolenia i szukając sponsorów.

Zapraszamy na stronę  Fundacji "Pies dla Stasia".

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Na wyciągnięcie ręki" można słuchać w każdy poniedziałek o godzinie 18.35.

(pg)

Zobacz więcej na temat: boks dzieci Marek Zieliński