Podaj serce, pomóż chorym na stwardnienie rozsiane

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 11:24
"Podaj serce" pod takim hasłem Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka" organizuje akcje na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane.
Audio

Koncerty Kapeli Serc odbywają się w całej Polsce, od 13 lat.

- Młodzież się zmienia, a my w akcji trwamy - mówi kierownik warszawskiego zespołu Janusz Sakiewicz - Zaczęło się jak zwykle przypadkiem, pierwszą akcję udało nam się zorganizować bardzo szybko, potem druga, trzecia i tak aż do obecnej, trzynastej edycji.

W akcjach widzami są osoby chore na stwardnienie rozsiane, tańcząc zespoły chcą im pomóc zapomnieć na chwilę o chorobie.

- Taniec, nasz kolorowy świat to jest dla nich takie wyrwanie z rzeczywistości - mówi jedna z dziewczyn tańczących w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego.

Cały dochód z koncertów "Podaj Serce" zostanie przekazany na rzecz chorych ze stwardnieniem rozsianym. Kapele Serc zagrają 15 maja w Tarnowie i w Wałbrzychu, 17 maja w Katowicach, a 22 maja w Lublinie i w Krakowie. Szczegóły akcji znajdują się TU.

Aby wysłuchać całej audycji przygotowanej przez Elżbietę Korczyńską, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Na wyciągnięcie ręki" można słuchać w każdy poniedziałek o godzinie 18.35.

Czytaj także

Sukces lekarzy: leczenie przez skórę

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2010 15:30
Nową metodę leczenia stwardnienia rozsianego (SM) przez skórę, która ma powstrzymać autoagresję układu odporności wobec tkanki nerwowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska nie dba o chorych na stwardnienie rozsiane

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 22:08
- Mamy leczonych ok. 7, 8 proc. pacjentów, podczas gdy w innych krajach Unii Europejskiej leczeni są wszyscy, którzy się kwalifikują do terapii - mówi Anna Gryżewska, sekretarz generalny Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ze stwardnieniem rozsianym można normalnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2011 08:00
SM - przewlekła, postępująca choroba ośrodkowego układu nerwowego. Dotyka młodych i dorosłych. Częściej kobiety.
rozwiń zwiń