EURO 2012 bez barier

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 14:52
W Europie żyje ok. 50 mln osób niepełnosprawnych, połowa z nich nigdy nie uczestniczyła w żadnym wydarzeniu sportowym. Projekt "Respect Inclusion - Football with No Limits" ma umożliwić im udział w Euro 2012.
Audio
Fragment ulotki UEFA EURO 2012 Respect Inclusion - Football with No Limits
Fragment ulotki UEFA EURO 2012 "Respect Inclusion - Football with No Limits" Foto: fot. polandnolimits.eu/Centrum Prasowe

W Polsce projekt realizuje Fundacja TUS. - Może nie wiadomo o tym powszechnie, ale UEFA ma wiele projektów społecznych. Do wspierania kibicowania osób niepełnosprawnych powołana została specjalna organizacja CAFE (Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie) - wyjaśnia prezes TUS Piotr Todys .

Małgorzata Peretiatkowicz z Fundacji TUS, która jest koordynatorem projektu wymienia działania, jakie on obejmuje. - Badamy dostępność miejsc dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, przygotowujemy audiodeskrypcję na stadionach, rozdajemy wklejki, które informują o dostępnych obiektach - podaje.

Na stronie projektu www.polandnolimits.eu znaleźć można informacje o miastach gospodarzach i dostosowaniach dla niepełnosprawnych, jakie wprowadzono w strefach kibica, hotelach, obiektach sportowych i rekreacyjnych, lokalach gastronomicznych.

Portal, przygotowany w języku polskim i angielskim, zawiera "wyszukiwarkę miejsc dostępnych". 

W promocję projektu zaangażował się Hubert Urbański.

Spot został zrealizowany w ramach projektu odpowiedzialności społecznej UEFA EURO 2012 "Respect Inclusion - Football with No Limits".

Relację przygotowała Elżbieta Korczyńska.

Audycji "Na wyciągnięcie ręki..." można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Niepełnosprawnik po Warszawie wskazuje drogę

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2011 14:20
Jak nasze otoczenie i usługi, z których codziennie korzystamy, wyglądałyby, gdybyśmy usiedli na wózku lub zasłonili oczy? Tymi kategoriami myślą twórcy internetowego przewodnika i informatora dla osób niepełnosprawnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piłkarskie emocje dla niewidomych kibiców

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 21:44
Rusza w Polsce nowatorska usługa - audiodeskryptywny komentarz na żywo umożliwi śledzenie wydarzeń na stadionie niedowidzącym i niewidomym kibicom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy gol na Euro to 3000 euro dla niepełnosprawnych (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 10:48
Przed ćwierćfinałami Euro 2012 na stadionach odbędą się mecze osób niepełnosprawnych. To część akcji, której celem jest umożliwienie im dostępu do wydarzeń sportowych.
rozwiń zwiń