Fundusze Europejskie pomagają niepełnosprawnym w wejściu na rynek pracy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 14:45
- Byłem nieaktywną osobą niepełnosprawną. Im dłużej siedziałem w domu, tym bardziej byłem odizolowany - mówi jeden z beneficjentów projektu "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Audio
Fotografia ilustracyjna
Fotografia ilustracyjnaFoto: Fot. Glow Images

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie już po raz trzeci prowadzi rekrutację do projektu aktywizacji zawodowej. Małgorzata Jarosz-Jarszewska z fundacji podkreśla, że to projekt systemowy realizowany w całej Polsce. - W 16 województwach wszyscy partnerzy mają w sumie 33 punkty, w których przyjmujemy osoby niepełnosprawne ruchowo - tłumaczy. Liderem projektu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W poprzednim, 2-letnim projekcie, wzięło udział ok. 3 200 osób, z czego udało się zatrudnić ponad 15 procent, czyli 489 osób. - Jest to bardzo wysoki wskaźnik, ponieważ przyjmowaliśmy osoby tylko niepełnosprawne w sposób znaczny - zaznacza Małgorzata Jarosz-Jarszewska.
Beneficjenci projektu "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy" podkreślają, że pomoc oferowana w tym projekcie jest kompleksowa. - Dostajemy pomoc psychologa, bardzo ułatwiającą  wejście na rynek pracy - mówi jeden z nich.
Na antenie Trójki prowadzimy akcję "Pochwal się swoim funduszem", w której zachęcamy Państwa do zapoznania się z tematyką Funduszy Europejskich i pokazujemy, jak pozytywnie mogą one wpłynąć na nasze życie. Zapraszamy na stronę twojefundusze.polskieradio.pl .

Audycji "Na wyciągnięcie ręki..." można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.

(pg)