Rodzic rodzicowi wsparciem

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 14:58
- Ten projekt daje mi mozliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem w byciu rodzicem. Pomaganie młodym rodzinom to bardzo ważna sprawa - opowiada Małgorzata Potocka, mama i wolontariuszka.
Audio
Rodzic rodzicowi wsparciem
Foto: Glow Images/East News

Projekt Wolontariusz w rodzinie realizowany w ramach programu "Dobry Rodzic – Dobry Start". Anna Żardecka z Fundacja Dzieci niczyje wyjaśnia, że jego celem jest udzielanie pomocy, towarzyszenie doświadczonych rodziców młodym, którzy dopiero wstępują na drogę macierzyństwa i ojcostwa.

- Oczywiście towarzyszy nam obawa, że rodziny nie będą chciały wpuszczać "obcych" do domu, ale wierzymy, że pomoc udzielana w miejscu, gdzie czują się najbezpieczniej, jest bardzo cenna - podkreśla w rozmowie z Elżbietą Korczyńską.

Zadaniem wolontariusza nie jest kontrola, ocena ani krytyka. Chodzi raczej o wsparcie, o podzielenie się doświadczeniem, własnymi przeżyciami. - Spotykam się z rodziną raz w tygodniu i to oni głównie decydują, co będziemy razem robić. Widzę, jak zmieniają się rodzice, a ich słowa potwierdzają, że nasze spotkania coś dają - mówi wolontariuszka Agnieszka Rzepecka.

 

Posłuchaj całej rozmowy z wolontariuszami w rodzinie! Więcej o programie dowiesz się na stronie www.dobryrodzic.fdn.pl

Audycji "Na wyciągnięcie ręki ..." można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.

Czytaj także

Efektywne wsparcie dla rodzin

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 14:57
Władysław Kosiniak-Kamysz (minister pracy i polityki społecznej): Nasz program "Maluch" i jego unijny odpowiednik pomogą zbudować i wyposażyć żłobek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzice rodzicom, czyli wolontariusz w rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 20:00
- Jesteśmy połączeniem cioci, doradcy, przyjaciela i osoby, od której nie usłyszy się słów krytyki. Dajemy czas i swoje doświadczenie rodzinom z małymi dziećmi, które mają trudności z ich wychowaniem - opowiadają uczestnicy niezwykłego projektu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najpierw byliśmy rodzicami

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 09:00
- Doświadczyliśmy tych wszystkich uczuć, stąd chęć pracowania z matkami, ojcami, rodzicami - mówi Joanna Szpak-Ostachowska, założycielka Mamy w Centrum. W świątecznej odsłonie "Matki Polki Feministki" przejmująca rozmowa z Rodzicami, którzy wspierają innych Rodziców.
rozwiń zwiń