X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chorzy na SLA potrzebują wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 15:01
- Chorzy na stwardnienie zanikowe boczne są odizolowani od kontaktów społecznych. Zostają zamknięci w czterech ścianach i muszą sobie ze swoimi emocjami, ze zmianą sytuacji, radzić sami - mówi Olga Wolska, lekarz rehabilitacji medycznej
Audio
  • Relacja Elżbiety Korczyńskiej o działalności Fundacji Równi Wśród Równych (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Chorzy na SLA potrzebują wsparcia
Foto: Glow Images/East News

Szczególną opieką ludzi chorych na stwardnienie zanikowe boczne stara się otoczyć Fundacja Równi wśród Równych. Olga Wolska, lekarz rehabilitacji medycznej, podkreśla, że cierpiący na SLA nie mają praktycznie możliwości kontaktowania się z innymi ludźmi.

Fundacja Równi wśród Równych pomaga też m.in. osobom z niepełnosprawnością intelektualną. W ramach projektu "Żyjmy z pasją" dzieci z ośrodków szkolnowychowawczych i ze szkół integracycjnych były uczestnikami kilkudniowych warsztatów, podczas których mogły bliżej zetknąć się z kulturą i folklorem Mazowsza. Uczestniczyły w warsztatach śpiewu, tanecznych, wylepiały z gliny naczynia.

Audycję "Na wyciągnięcie ręki" przygotowała Elżbieta Korczyńska. Zapraszamy do wysłuchania dźwięku.

Zobacz więcej na temat: medycyna zdrowie

Czytaj także

Gwiazdy wspierają chorych na SLA

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 12:59
- Ta choroba może dopaść każdego. Obecnie w Polsce na stwardnienie zanikowe boczne cierpi ok. 3 tysięcy osób i ta liczba rośnie. Pomóc im zgodzili się m.in. Tomasz Budzyński i Monika Kuszyńska - mówi Jacek Frencel z Fundacji Równi wśród Równych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Siemionow dała pacjentce nową twarz i nowe życie

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 11:02
- Największym przeżyciem był dla niej pocałunek wnuka w nową twarz - mówiła polska chirurg, prof. Maria Siemionow o swojej pacjentce, której w grudniu 2008 roku przeszczepiła twarz.
rozwiń zwiń