X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mam haka na Raka”: uczniowie hakują bezkarnie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 09:20
- W programie "Mam haka na Raka” najważniejsza jest walka o zmianę statystyk zgłaszalności do programów profilaktycznych w kierunku nowotworów - mówi Izabela Sałamacha z biura organizacyjnego programu.
Audio
  • "Mam haka na Raka”: uczniowie hakują bezkarnie (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Mam haka na Raka: uczniowie hakują bezkarnie
Foto: Glow Images/East News

"Mam Haka na Raka" to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego.

W 6. edycji programu "Mam Haka na Raka”, dzięki wiedzy uzyskanej od profesjonalistów podczas Warsztatu Kreatywnego, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przygotowują kampanię społeczną poświęconą profilaktyce czerniaka - nowotworu charakteryzującego się 3-krotnym wzrostem zachorowalności w ostatnich 30-tu latach.

- Do Warsztatu Kreatywnego jest wybranych około stu zespołów, które działają "On Line” - podkreśla organizatorka programu. - Taki sposób pracy daje możliwość jednoczesnego uczestnictwa dużej liczby osób i kreatywnej pracy w zespole - dodaje.

Kampanię, która zdobyła nagrodę główną poznamy na gali finałowej 13 czerwca. Organizatorem programu jest Polska Unia Onkologii.

Program "Mam Haka na Raka" skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z jego nadrzędnych celów jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswajanie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych. Koncepcja Mam Haka na Raka oparta jest na idei Think Global, Act Local (myśl globalnie, działaj lokalnie). Zgodnie z tą zasadą, program aktywizuje młodych Polaków i zachęca ich do prowadzenia działań profilaktycznych wśród lokalnych społeczności. Zarówno działania na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolska kampania społeczna, opracowana przez uczestników i emitowana po każdej edycji, mają szansę realnie przyczynić się do zmiany statystyk zapadalności i umieralności na choroby nowotworowe w Polsce, wspierając tym samym Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych. Program wnosi nową jakość do polskiej ochrony i promocji zdrowia, w sposób naturalny wykorzystując potencjał młodego pokolenia – m.in. siłę perswazji, niekonwencjonalny sposób myślenia czy potrzebę aktywnego współtworzenia otaczającej rzeczywistości. Program, realizowany równolegle do roku szkolnego, ma charakter cykliczny. Każda z edycji dedykowana jest innemu nowotworowi.

Audycji "Na wyciągnięcie ręki ..." można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.

Czytaj także

USA: lekarz przecinał dzieciom kręgosłupy nożyczkami

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 06:59
Sąd w USA uznał w poniedziałek za winnego zabójstw trojga dzieci lekarza, który dokonywał aborcji po dopuszczalnym przez prawo terminie. Jego proces na nowo ożywił w Stanach Zjednoczonych debatę o prawie aborcyjnym.
rozwiń zwiń