Rowerem przez Islandię. "A chorobę zostawiłem w domu"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 13:49
– To nie było tylko zmaganie się z przyrodą i własnymi słabościami, ale przede wszystkim czas na rozmowę z samym sobą – mówi chorujący na stwardnienie rozsiane Wojciech Ziemnicki, który samotnie objechał Islandię na rowerze, pokonując ponad 1500 km.
Audio
  • Jest coś fantastycznego w samotnym podróżowaniu (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Pyły wulkaniczne wydobywające się z wulkanu na Islandii 17 kwietnia 2010
Pyły wulkaniczne wydobywające się z wulkanu na Islandii 17 kwietnia 2010Foto: Árni Friðriksson/Wikipedia

– Cały czas śmieję się, że wyjeżdżając na Islandię, SM zostawiłem w domu. Pojechałem tam tylko z rowerem i uważam, że była to dobra decyzja – mówi w audycji "Na wyciągnięcie ręki" 32-latek, który na stwardnienie rozsiane choruje od dwunastu lat.

Zaznacza, że wyprawa poprzedzona była wieloma miesiącami intensywnych i systematycznych treningów. Mimo tego przyroda i tak dała mu się we znaki. – W okolicach wulkanu Eyjafjallajökull mocno wiejący wiatr dwukrotnie zrzucił mnie z roweru – opowiada pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego prawnik.

Choć zafascynowany jest Islandią, Wojciech Ziemnicki ma nadzieję, że podróży życia nadal jeszcze przed nim. – Nie jest ważne dokąd jadę, ale ważne jest, jak podróżuję. Raczej omijam zorganizowane wycieczki, wolę kroczyć swoimi ścieżkami. Jest coś fantastycznego w samotnym podróżowaniu – przekonuje.

Audycji "Na wyciągnięcie ręki" można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.

(mk)

Czytaj także

Choroba to nie powód wstydu

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 15:00
Chcemy pokazać, że choroby autoimmunologiczne nie przeszkadzają w aktywnym życiu zawodowym - mówi Joanna Heyda organizatorka konkursu "Zwyczajnie aktywni", przygotowanego z myślą o o organizacjach zrzeszających ludzi zmagających się z tego typu schorzeniami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

1000 twarzy SM... bo każda choroba to inna historia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 12:31
15 września na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się całodzienna akcja informacyjna poświęcona stwardnieniu rozsianemu. Bo, jak przekonują eksperci, wciąż na temat tej choroby istnieje w Polsce wiele groźnych mitów.
rozwiń zwiń