X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ciosek: Putin przyjmuje agresywną konwencję budowy imperium

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 16:58
- Gdyby Rosja miała przed sobą perspektywę harmonijnego rozwoju, dawała szczęście i pomyślność swoim obywatelom, mielibyśmy sprawę jasną. Dopóki nie rozstrzygnie się przyszłość Rosji to nie będziemy mieli spokoju. Będziemy skazani na konflikty - mówi w audycji "Raport o stanie świata" były ambasador w Rosji Stanisław Ciosek.
Audio
  • Ciosek: Putin przyjmuje agresywną konwencję budowy imperium (Raport o stanie świata/Trójka)
Symferopol na Krymie. Demonstracja poparcia dla Rosji
Symferopol na Krymie. Demonstracja poparcia dla Rosji Foto: EPA/YURI KOCHETKOV

- Wyczytałem, że ponoć sam Władimir Putin twierdził, że ma obniżony poziom poczucia bezpieczeństwa, czyli jest w sposób nieodpowiedzialny odważny i ryzykancki. Może konflikt o Krym prowadzić do takich granic, których inni by nie przekroczyli. Myślę jednak, że są głębsze przyczyny tego, że Putin stał się zakładnikiem tej sytuacji - mówi Stanisław Ciosek.

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

Według niego Rosjanie święcie wierzą, że NATO chce okrążyć ich kraj. - Byłem świadkiem, jak to wszystko się rodziło. Byłem w Moskwie, gdy rządził tam jeszcze Michaił Gorbaczow. Potem mi się użalał, że zostało szukany przez Zachód. Rosja likwidowała swoje imperium w nadziei, że stanie przyłączona do cywilizacji zachodniej. Zaczęła ją nawet przyjmować. Jednak reformy zaordynowane przez neoliberałów przyniosły dramatyczne skutki. W Polsce miały ozdrowieńczy efekt, zapłaciliśmy, ale to sie opłaciło. Jednak Rosję doprowadziły do ruiny. Potem pojawił się Putin, który pozbierał to państwo i za to Rosjanie go kochają - mówi gość audycji "Raport o stanie świata".

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata".

Dodaje, że w myśleniu Rosjan trwałym zjawiskiem jest przekonanie, że są okrążani. Daje im to napęd do polityki wewnętrznej. Mobilizują się zagrożeniem zewnętrznym. - Jestem przeciwny inkorporacji Krymu z przyczyn naszych, polskich. Jeśli naruszy się stabilność polityczną w tym regionie Europy, blisko nas, to bardzo łatwo będzie przesuwać inne granice. Dla nas granica miejsca, w którym żyjemy, jest rzeczą fundamentalną - mówi gość Dariusza Rosiaka.

Jego zdaniem, gdyby Rosja miała przed sobą perspektywę harmonijnego rozwoju, dawała szczęście i pomyślność swoim obywatelom, mielibyśmy sprawę jasną. Dopóki nie rozstrzygnie się przyszłość Rosji to nie będziemy mieli spokoju. Będziemy skazani na konflikty. - Świat się integruje. My, na szczęście, jesteśmy po stronie zachodniej. Rosja została od tej wspólnoty odtrącona. Sama Rosja nie przetrwa we współczesnym świecie powiązanym ze sobą. Zachodnia Europa rozmawia z Ameryką o wspólnej przestrzeni gospodarczej i odwraca się w tej rozmowie tyłem do Rosji. Tworzy się podział Europy. Dlatego Putin przyjmuje agresywną konwencję budowy imperium - twierdzi Stanisław Ciosek.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy również o tym, że:

W Libii rebelianci rozkradają ropę naftową i sprzedają ją Korei Północnej. Nie takie miały być skutki obalenia Kadafiego.

Dlaczego Afrykanie nienawidzą homoseksualistów?

Gdzie jest samolot, czyli historia zniknięcia, która nie miała prawa się zdarzyć.

"Raport o stanie świata" na antenie Trójki w sobotę od godz. 14.05 do 15.00.

(mp, gs)

Czytaj także

McCain: ewentualne sankcje wobec Kijowa w stylu listy Magnitskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 07:22
- Jeśli na Ukrainie dojdzie do przemocy wobec demonstrujących, to USA odpowiedzą sankcjami w stylu listy Magnitskiego, czyli zakazem wjazdu do USA i zamrożeniem aktywów osób odpowiedzialnych - powiedział republikański senator John McCain.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Profesor Bachman: Ukraina nie ma co liczyć na pomoc militarną Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 12:32
Na pewno z Europy Zachodniej nikt nie ruszy oficjalnie z pomocą militarną Ukrainie - uważa politolog prof. Klaus Bachmann.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Europejska wciąż podzielona ws. sankcji wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 19:34
Przyznają to w "Pulsie Trójki" europosłowie: Tomasz Poręba z PiS i Wojciech Olejniczak z SLD.
rozwiń zwiń