X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: Obama przyjechał do Polski dzięki Putinowi

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 16:20
- Obama nie przyjechał do Polski, żeby zrobić na złość Putinowi. Przyjechał spotkać z polskimi władzami, z głowami państw regionu i ukraińskim prezydentem-elektem Petro Poroszenką. To ostatnie spotkanie było najbardziej ważkie z symbolicznego punktu widzenia - mówi gość audycji "Raport o stanie świata" amerykanista Bartosz Wiśniewski.
Audio
  • Ekspert: Barack Obama w Polsce dzięki Władimirowi Putinowi (Raport o stanie świata/Trójka)
Barack Obama w Warszawie
Barack Obama w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

- Złośliwcy powiedzieliby, że Barack Obama przypomniał sobie o Europie Środkowej, nie zgadzam z tak daleko idącym komentarzem. Obama miał dość niefortunnym początek prezydentury. W 2009 roku intelektualiści i politycy z regionu napisali do administracji Obamy list, w którym przestrzegali przed odsuwaniem się USA od Europy Środkowej. Obama dość szybko skorygował ten kurs, równolegle do, historycznego w tej chwili, resetu Rosją. Zaczął wykonywać gesty, które były bardziej po myśli państw regionu - mówi amerykanista Bartosz Wiśniewski.

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata".

Dlaczego Obama przyjechał do Warszawy? - Polska dyplomacja zabiegała o obecność bardzo wysokiego urzędnika administracji od kilkunastu miesięcy. Ważyło się to do momentu, kiedy okazało się, że nie będzie szczytu G8 w Soczi. To wszystko, co widzieliśmy w Warszawie to zasługa Władimira Putina, z logicznego punktu widzenia - mówi gość audycji "Raport o stanie świata".

- Jednak Obama nie przyjechał do Polski, żeby zrobić na złość Putinowi. Przyjechał spotkać z polskimi władzami, z głowami państw regionu i ukraińskim prezydentem-elektem Petro Poroszenką. To ostatnie spotkanie było najbardziej ważkie z symbolicznego punktu widzenia - twierdzi gość Dariusza Rosiaka.

Kryzys na Ukrainie. Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Prezydent Obama deklarował w Warszawie, że Polska nigdy już nie będzie samotna, podobnie jak kraje Europy Środkowo-Wschodniej. - Wiem, że przez całe wasze dzieje, Polacy byli porzucani przez przyjaciół w godzinie próby - mówił Obama. Zapewnił, że przybył do Warszawy w imieniu Stanów Zjednoczonych Ameryki i NATO, by potwierdzić ciągłe zaangażowanie tych sił w bezpieczeństwo Polski. Dodał, że artykuł 5. Traktatu Waszyngtońskiego jest jasny: atak na jeden kraj sojuszu jest atakiem na wszystkie.

W "Raporcie o stanie świata" pojawiły się także następujące tematy:

- Juan Carlos abdykuje. Czy to zapowiedź końca europejskich monarchii, czy wręcz przeciwnie?
- Katar najprawdopodobniej (prze)kupił sobie organizację mistrzostw świata w 2022 roku. I co z tego? Nic.
- Bohater czy dezerter - niezwykła historia Bowe'a Bergdhala w jej konsekwencje dla amerykańskiej polityki.

"Raport o stanie świata" na antenie Trójki w sobotę od godz. 14.05 do 15.00.

(PAP/Trójka/mp, gs)

Czytaj także

Andrzej Kublik: Zachód ma różne metody wywierania presji na Rosję

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 16:03
- Sankcje wobec Rosji to nie jest coś, co może podciąć korzenie jej gospodarki. Jednak została wyodrębniona i pokazana światu grupa przedsiębiorców, którzy są ściśle związani z prezydentem Putinem - mówi gość audycji "Raport o stanie świata" Andrzej Kublik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koziej: deklaracja Obamy to wyraz rzeczywistej woli wzmocnienia bezpieczeństwa regionu

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 16:10
Barack Obama poinformował po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim, że będzie prosił Kongres o zatwierdzenie 1 mld dolarów na wsparcie sojuszników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjskie media: w Warszawie Obama grozi Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 17:20
Prezydent USA widzi w Rosji "ciemną taktykę” i "agresję”. Tego typu wypowiedzi prezydenta USA i innych zachodnich polityków wybijają rosyjskie media w doniesieniach z Warszawy.
rozwiń zwiń