X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Strefa Gazy stała się gniazdem terroru"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 15:00
- Izrael przegrywa propagandowo ostatnie wojny czy konflikty z Palestyńczykami. Utrwalił się wizerunek Dawida i Goliata, biednych Palestyńczyków i izraelskiej armii, która najeżdża albo ostrzeliwuje Strefę Gazy - mówi Piotr Paziński, redaktor naczelny magazynu "Midrasz".
Audio
  • "Strefa Gazy stała się gniazdem terroru" (Raport o stanie świata/Trójka)
Przygotowania do izraelskiej ofensywy lądowej w Strefie Gazy
Przygotowania do izraelskiej ofensywy lądowej w Strefie GazyFoto: PAP/EPA/JIM HOLLANDER

Gość Trójki podkreśla, że obecny konflikt może jednak przynieść zmiany. - Wszyscy mają dosyć Hamasu, mówili o tym zwykli Palestyńczycy czy Egipcjanie. Hamas przestaje być postrzegany jako organizacja, która niesie pokój - zaznacza Piotr Paziński. - Jeszcze dwa tygodnie temu Hamas dysponował 9 tys. rakiet. Obliczono, że mniej więcej 1.5 tys. spadło na Izrael, około 4 tys. udało się zniszczyć z powietrza, do zniszczenia została zatem połowa arsenału. Bez zakończenia tej roboty Izraelczycy nie wycofają się ze Strefy Gazy - przekonuje publicysta.

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata".

- Strefa Gazy nie został zablokowana złośliwie, Izrael dostarcza tam wodę, prąd i żywność. W ciągu ostatnich lat wielkiej smuty Mubaraka w Egipcie, kiedy przejście graniczne egipsko-gazyjskie w zasadzie nie istniało, Strefa Gazy "napęczniała" od cudzej broni, przeważnie irańskiej, saudyjskiej czy egipskiej. Po arabskiej wiośnie stała się miejscem zarządzanym przez terrorystów - podkreśla rozmówca Dariusza Rosiaka.

W wyniku trwającej od 13 dni izraelskiej operacji militarnej w Strefie Gazy zginęło ponad 410 Palestyńczyków, a ponad 3000 zostało rannych. Po stronie izraelskiej jest 7 ofiar.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy również o katastrofie malezyjskiego samolotu.

"Raport o stanie świata" na antenie Trójki w każdą sobotę od godz. 14.05 do 15.00.

(mk)

Czytaj także

Walki w Strefie Gazy. Palestyńczycy masowo uciekają ze swoich domów

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 07:37
Wszystko to w obawie przed izraelskimi bombami, które spadają na coraz większą liczbę budynków. Najczęściej szukają schronienia w szkołach, prowadzonych przez ONZ. Organizacja ta szacuje, że schronienie znalazło tam już 60 tysięcy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strefa Gazy: miało być zawieszenie broni, tymczasem wznowiono ataki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 17:00
Izrael wznowił operację zbrojną na północnym wschodzie Strefy Gazy niedługo po ogłoszeniu dwugodzinnego zawieszenia broni. Izraelskie wojsko wyjaśniło, że ich oddziały zostały ostrzelane przez Palestyńczyków.
rozwiń zwiń