X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaką grę prowadzi ukraiński prezydent Poroszenko?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 15:30
Petro Poroszenko ocenia, że aktywna faza działań wojennych na ukraińskim wschodzie już minęła, a jego plan pokojowego rozwiązania konfliktu z separatystami działa i przynosi efekty. - To jest taki polityczny krok, żeby uspokoić społeczeństwo - mówi w "Raporcie o stanie świata" Paweł Usow, politolog i komentator spraw międzynarodowych.
Audio
  • Jaką grę prowadzi ukraiński prezydent Poroszenko? (Raport o stanie świata/Trójka)
Prezydent Petro Poroszenko
Prezydent Petro PoroszenkoFoto: EPA/SERGEY DOLZHENKO

Zdaniem prezydenta Poroszenki w ciągu trzech tygodni dojdzie do jego spotkania z Władimirem Putinem. - Spotkanie to odbędzie się w formacie wielostronnym, podobnym do spotkania w Normandii. Niewykluczone, że będą także konsultacje dwustronne. Rozmowy odbędą się w Unii Europejskiej. Są już wstępne ustalenia w tej sprawie - oświadczył prezydent.

Konflikcie na Ukrainie - czytaj więcej >>>

- Te słowa mają pokazać, że strategia Poroszenki w sprawie Donbasu działa i jest skuteczna. Choć wszyscy widzą, że nie jest on skuteczny. Nie ma normalnego dialogu między stronami, bo nie ma z kim rozmawiać. Nawet separatyści nie kontrolują części terytorium, które zajmują. Wśród tych ugrupowań są różne spojrzenia i podejścia do tego, gdzie kończy się wojna. Znaczna ich część chce walczyć dalej - opowiada gość Dariusza Rosiaka.

Poroszenko przyznał, że szef jego administracji Borys Łożkin niemal codziennie kontaktuje się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Iwanowem. Tematem ich rozmów jest przede wszystkim zapewnienie przestrzegania zawieszenia broni. Prezydent ostrzegł też, że Ukraina jest w stanie udzielić "szybkiej i godnej" odpowiedzi, jeśli Moskwa zdecyduje się na wprowadzenie sankcji gospodarczych wobec Kijowa.

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata".

Zdaniem Pawła Usowa gdyby ukraińskie władze chciały rozwiązać problem Donbasu i separatystów to wystarczyłoby wprowadzić stan wojenny. - Żeby zmobilizować gospodarkę społeczeństwo i wyczyścić dowództwo armii z agentów i wpływu Rosji - dodaje.

W audycji omówiliśmy także następujące tematy:

  • Ujgurowie dopuszczają się aktów terroryzmu - twierdzą oficjalne media chińskie. Prawda czy bezpodstawne oskarżenia wobec zastraszanej przez Pekin mniejszości?
  • Brazylia nie chce podpisać paktu o zakazie wycinki lasów po 2030 roku. Czy Brazylijczykom nie zależy na puszczy tropikalnej?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotował Dariusz Rosiak.

"Raportu o stanie świata" można słuchać w soboty od godz. 14.05 do 15.00.

(PAP, IAR, Trójka, mp, ei)

Czytaj także

Czy świat jest bezradny wobec katastrofy malezyjskiego samolotu?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 13:00
- Unia Europejska ma problemy z mentalnym dostosowaniem się do sytuacji wojennej po kilkudziesięciu latach przerwy. Lepiej odnajdują się w niej oczywiście Amerykanie, którzy nie są też zależni od Rosji w sferze ekonomiczno-gazowej - mówił w "Raporcie o stanie świata" dr Andrzej Szeptycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia wobec Rosji idzie "z bagietką do walki na noże"?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 23:00
Przedstawiciele Unii Europejskiej uzgodnili, że w najbliższy wtorek zostaną podjęte decyzje o ograniczeniu handlu z Rosją. Warunkiem jest jednak zgoda wszystkich państw członkowskich, sprawa więc nie jest wcale przesądzona. Andrew Michta mówił w Trójce, że postawę Unii wyjątkowo solidarnie krytykują Amerykanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plan pokojowy dla Ukrainy działa?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 17:09
Prezydent Poroszenko twierdzi, że plan pokojowy dla Ukrainy działa, a główny etap wojny się skończył. Skąd to przekonanie? A może to tylko dobra mina do złej gry?
rozwiń zwiń