X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

South Stream i zimna gra Putina

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 15:22
Prezydent Putin ogłosił, że sztandarowa inwestycja rosyjskiego przemysłu gazowego South Stream, czyli Gazociąg Południowy, nie zostanie zrealizowana. Czy to prawda?
Audio
  • South Sream i zimna gra Putina (Raport o stanie świata/Trójka)
Prezydent Putin ogłosił, że budowa gazociągu South Stream nie zostanie zrealizowana
Prezydent Putin ogłosił, że budowa gazociągu South Stream nie zostanie zrealizowanaFoto: PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / RIA NOVOSTI / KREMLIN POOL

Ekspert do spraw rynku energetycznego Jarosław Guzy stwierdza, że należałoby tu mówić bardziej o zawieszeniu projektu niż rezygnacji z budowy. To, czy gazociąg powstanie, będzie w dużej mierze zależało od tego, "jaką twardością czy też miękkością wykaże się UE, a także od finansów Rosji".

- Na razie projekt został powieszony na kołku, co jest prestiżową porażką Putina i co wskazuje na to, że sankcje, które były takie miękkie i wydawało się, że nie działają, w połączeniu z zapaścią na rynku ropy dają efekty - zauważa rozmówca Dariusza Rosiaka.

Gość audycji zwraca również uwagę na fakt, że Putin, zdając sobie sprawę z kłopotów, w jakich znalazła się Rosja, konsekwentnie buduje obraz Zachodu jako wroga. - To jest bardzo świadoma operacja na świadomości zbiorowej społeczeństwa. Ale jest to zimna gra Putina - mówi ekspert.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadził: Dariusz Rosiak
Gość:
Jarosław Guzy (ekspert rynku energetycznego)
Data emisji: 6.12.2014
Godzina emisji: 14.05

(iwo/fbi)