X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trudna pamięć o ludobójstwie Ormian

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 23:00
- To jest najbardziej znane ludobójstwie po holokauście. Każdemu narodowi trudno byłoby się przyznać do takiej zbrodni - twierdzi Adam Balcer ze Studium Europy Wschodniej UW.
Audio
  • Adam Balcer ze Studium Europy Wschodniej tłumaczy, jak Turcja radzi sobie z pamięcią o ludobójstwie Ormian (Raport o stanie świata/Trójka)
Mieszkańcy Erewania z portretami ofiar ludobójstwa z 1915 roku
Mieszkańcy Erewania z portretami ofiar ludobójstwa z 1915 rokuFoto: PAP/EPA/VAHRAM BAGHDASARYAN

Jak Turcja radzi sobie z pamięcią o ludobójstwie Ormian z 1915 roku? Jak radzą sobie Ormianie i Asyryjczycy, którzy padli ofiarą zbrodni? Adam Balcer ze Studium Europy Wschodniej tłumaczy, co właściwie wydarzyło się sto lat temu, oraz wraca do wcześniejszych wydarzeń, sprzed 150 lat, które nie są obecne w powszechnej świadomości Polaków.

Dariusz Rosiak rozmawia ze swoimi gośćmi także o dzisiejszej sytuacji Ormian żyjących w Turcji. - Jeśli jesteś Ormianinem, który siedzi cicho, to jest w porządku. A jeśli domagasz się równości politycznej, demokracji i sprawiedliwości dla wszystkich, to jesteś potencjalnym zdrajcą - mówi Robert Koptas, redaktor naczelny wydawanego w Turcji ormiańskiego pisma "Agos". Dziennikarz odpowiada na pytanie, czy nie boi się o własne życie...

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Adam Balcer (Studium Europy Wschodniej UW), Robert Koptas (redaktor naczelny pisma ormiańskiego "Agos")
Data emisji: 25.04.2015
Godzina emisji: 14.05

fbi/iwo

Czytaj także

Ormianie - zapomniani mieszkańcy dawnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 06:40
- Dawniej popularne było określenie, że Ormianin jest dwa razy Polakiem. Było ono bardzo prawdziwe - mówi dr hab. Andrzej Zięba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostra reakcja Turcji na słowa prezydenta Niemiec o ludobójstwie

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 22:10
Turcja ostro skrytykowała prezydenta Niemiec Joachima Gaucka za nazwanie ludobójstwem masakry dokonanej przez imperium osmańskie na Ormianach w czasie I wojny światowej. Naród turecki nie zapomni tych słów i nie wybaczy mu ich - oświadczyło MSZ w Ankarze.
rozwiń zwiń