"Papież mówi o totalnej zmianie myślenia"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 15:30
- W ekologicznej encyklice papież zwraca uwagę, że człowiek dokonuje koszmarnych rzeczy z planetą - zauważa o. Paweł Krupa, dominikanin.
Audio
  • Jaką wymowę ma encyklika papieża Franciszka nt. ekologii? (Raport o stanie świata/Trójka)
Papież Franciszek w encyklice zaapelował o ekologiczne nawrócenie i zdecydowaną zmianę modelu gospodarki globalnej oraz stylu życia
Papież Franciszek w encyklice zaapelował o "ekologiczne nawrócenie" i zdecydowaną zmianę modelu gospodarki globalnej oraz stylu życiaFoto: PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Papież Franciszek wzywa ludzi do okazania szacunku naturze. Dlaczego jego słowa wywołują skandal? W "Raporcie o stanie świata" słyszymy, jak można interpretować papieski dokument. Razem z gościem zastanawiamy się nad tym, co leży u podstaw współczesnej cywilizacji i na co człowiek powinien zwracać uwagę w kontekście ekologii.

- Papież sam jest świadom błędów, jakie popełniliśmy. Warto posłuchać go, tak jak się słucha starych ludzi, którzy mówią: narobiłem strasznych głupstw  życiu, chodź opowiem ci o tym, ale też powiem, jak takich błędów uniknąć - mówi o. Krupa.

W audycji zajmujemy się także następującymi tematami:

  • Czy węgierska polityka antyimigracyjna to dobry przykład dla Europy?
  • Czy Grecja zbankrutuje, czy dalej będzie pogrążać się w chaosie i beznadziei?
  • Co dzieje się na pierwszej linii frontu w Donbasie?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Goście: o. Paweł Krupa (dominikanin), Michał Żakowski i Paweł Reszka (autorzy reportażu nt. walk na Ukrainie), Beata Płomecka (Polskie Radio), Wojciech Stanisławski ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 20.06.2015

Godzina emisji: 14.05

fbi/mk

Czytaj także

Grecja oczekuje wiosny w stosunkach z Rosją?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 14:20
Niemiecka prasa szeroko komentuje wizytę premiera Grecji Alexisa Ciprasa w Moskwie. Co przywódcy Grecji i Rosji mają na celu?
rozwiń zwiń