X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inżynierowie Google'a chcą pokonać śmierć?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 16:58
Stworzenie przez koncern Google holdingu o nazwie Alphabet to teoretycznie zwykła reorganizacja. Jednak w praktyce może to oznaczać znacznie więcej.
Audio
  • Goście Dariusza Rosiaka mówią o sytuacji w firmie Google, wyborach na Haiti, polityce brytyjskiej i kanale sueskim (Raport o stanie świata/ Trójka)
Szefowie Google Eric Schmidt, Larry Page i Sergey Brin w samochodzie z autopilotem. To jeden z wynalazków, nad którymi pracuje koncern
Szefowie Google Eric Schmidt, Larry Page i Sergey Brin w samochodzie z autopilotem. To jeden z wynalazków, nad którymi pracuje koncernFoto: Google/mat. prom.

Podstawowy powód stworzenia Alphabet (podany przez Google'a) jest taki, że koncern rozrósł się już tak mocno i zajmuje się tak wieloma rzeczami, że trzeba wprowadzić większą transparentność. - Bo nawet udziałowcy się już pogubili i nie wiedzą, na czym firma zarabia, a na czym traci - mówił w Trójce ekspert w dziedzinie nowych technologii Edwin Bendyk.

Jak dodał gość Trójki, Google ma w kasie więcej niż budżety niektórych państw. Dlatego teraz celem szefów koncernu nie jest już tylko zarabianie. Chcą wchodzić w politykę i jeszcze bardziej wpływać na losy świata.

Jednym z planów Google jest podbój kosmosu. Koncern rozwija też ideę samochodu bez kierowcy, ale i mocno inwestuje w diagnostykę medyczną oraz w tzw. e-medycynę. - Chodzi o umożliwienie bardzo spersonalizowanego leczenia, ale stawką jest tu też nieśmiertelność. I marzeniem części inżynierów Google'a jest pokonać tę przeszkodę - dodał.

Ekspert opowiadał także m.in. o jednym z geniuszy Google'a - Hindusie z bardzo biednej rodziny. Mówił też o tym, czy rozwoju nowych technologii należy się obawiać…

W audycji poruszyliśmy także następujące tematy:

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Edwin Bendyk (dziennikarz, pisarz, ekspert w dziedzinie nowych technologii), Jacek Hinz (były ambasador Polski w krajach południowoamerykańskich), dr Małgorzata Kaczorowska (Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego), Grzegorz Dziemidowicz (byłby ambasador Polski w Egipcie)
Data emisji: 15.08.2015
Godzina emisji: 14.05

ei/mk

Czytaj także

Program uznał czarnoskórą dziewczynę za ... goryla, Google przeprasza

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 13:15
Firma Google, która intensywnie pracuje nad automatycznym rozpoznawaniem obiektów na zdjęciach, przeprosiła za przykrą wpadkę - jej algorytm uznał ciemnoskórą dziewczynę za ... goryla. Problem powtarzał się w przypadku zdjęć innych czarnoskórych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Google ogłasza wielką restrukturyzację i narodziny holdingu Alphabet

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 08:34
Koncern Google, którego działalność w ostatnich latach wyszła daleko poza wyszukiwanie treści w sieci, wejdzie w skład nowego holdingu o nazwie Alphabet - ogłosił w poniedziałek prezes zarządu Larry Page. Ma to ułatwić firmie rozwijanie nowych projektów.
rozwiń zwiń