X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trudne pytania o terroryzm. Kto i dlaczego zasłania się Koranem?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 17:24
W kolejnym odcinku "Raportu o stanie świata" rozmawiamy o zamachach w Paryżu i Bamako, o terrorystach i ich ofiarach, o muzułmanach, islamistach i uchodźcach.
Audio
  • Trudne pytania o terroryzm. Kto i dlaczego zasłania się Koranem? (Raport o stanie świata/Trójka)
Dlaczego doszło do zamachów we Francji i Mali? Kim są młodzi terroryści i jakie są ich motywacje? O tym wszystkim rozmawiamy w Raporcie o stanie świata (na zdjęciu: kobieta składająca kwiat w miejscu jednego z paryskich ataków)
Dlaczego doszło do zamachów we Francji i Mali? Kim są młodzi terroryści i jakie są ich motywacje? O tym wszystkim rozmawiamy w "Raporcie o stanie świata" (na zdjęciu: kobieta składająca kwiat w miejscu jednego z paryskich ataków)Foto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Prowadzący audycję Dariusz Rosiak pyta na antenie Trójki, dlaczego w takich państwach jak Francja czy Belgia rodzą się młodzi ludzi gotowi zginąć w atakach terrorystycznych. Jego goście - Grzegorz Dobiecki z Polsat News 2 i doktor Magdalena El Ghamari z Uniwersytetu w Białymstoku - analizują czynniki społeczne i kulturowe mające wpływ na radykalizację młodych ludzi, którzy dają porwać się radykalnej islamskiej propagandzie.

Rozmówcy Dariusz Rosiaka zauważają, że w polskich mediach pojawią się kłamstwa i półprawdy dotyczące uchodźców. Jednym z krzywdzących uogólnień jest twierdzenie, że muzułmanie to terroryści. Nie można jednak nie zauważyć, że choć nie wszyscy wyznawcy islamu są terrorystami, to wszyscy terroryści, którzy w ostatnich latach planowali i przeprowadzali ataki, to ludzie przyznający się do tej religii lub "zasłaniający się" Koranem.

Zapraszamy do wysłuchania audycji "Raport o stanie świata", w której eksperci odpowiadają na pytania dotyczące motywacji radykałów i powodów, dla których urodzeni w Europie młodzi ludzie są gotowi zabijać. Goście Trójki mówią też o sytuacji w Mali, popękanym narodzie francuskim i "szeroko zamkniętych oczach" niemieckich polityków.

W drugiej części audycji Dariusz Rosiak zabiera słuchaczy w podróż do fascynującej Kenii.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Grzegorz Dobiecki (autor programu "To był dzień na świecie" w Polsat News 2), doktor Magdalena El Ghamari (Uniwersytet w Białymstoku)
Data emisji: 21.11.2015
Godzina emisji: 14.05

iwo/ei

Czytaj także

Dramat w Paryżu. "Terroryści są na fali wznoszącej"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 16:13
13 listopada 2015 roku to dzień, który zostanie na długo zapamiętany przez obywateli Francji. Tego dnia terroryści przeprowadzi ataki na kilka celów w Paryżu. - Po raz pierwszy w niespotykanej dotychczas we Francji skali terroryzm zaatakował na ślepo - mówi mieszkający w stolicy Francji dziennikarz, Piotr Kamiński.
rozwiń zwiń