X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Terroryzm we Francji. Źródło tkwi głęboko

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 17:30
- Choroba sięga głębokich pokładów społeczeństwa. Francja nie daje powodu do zadowolenia z życia. Młodzi czują, że żyją w świecie kłamstwa, braku moralności. Klasa polityczna kłamie, dziennikarze mówią byle co - uważa socjolog Michel Wieviorka.
Audio
  • Terroryzm we Francji. Źródło tkwi głęboko (Raport o stanie świata/Trójka)
W audycji zastanawiamy się nas tym, jak długo będzie trwał we Francji stan wyjątkowy
W audycji zastanawiamy się nas tym, jak długo będzie trwał we Francji stan wyjątkowyFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

W rozmowie z francuskim socjologiem próbujemy odnaleźć odpowiedź na pytanie, jak rodzi się we Francji terroryzm, oraz czy i kiedy Francuzi będą mogli się poczuć bezpiecznie. - Nie zrozumiemy dzisiejszego terroryzmu, jeśli nie zrozumiemy tego, co dzieje się dziś na Bliskim Wschodzie - dodaje gość Dariusza Rosiaka.

Jak stan wyjątkowy wpływa na codzienne życie Francuzów? Jakie najbliższe wydarzenia rodzą obawy o bezpieczeństwo we Francji? Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, gdzie poznajemy odpowiedzi na te pytania. 

W ramach "Raportu o stanie świata" prezentujemy też reportaż z Paryża i jego przedmieść.

Poza tym, w audycji poruszamy następujące tematy:

  • Irlandczycy głosują przeciwko politycznemu status quo, ale nie wiadomo do końca za czym. Nie wiadomo, kto po wyborach będzie rządził Zieloną Wyspą.
  • Dlaczego chińskie władze boją się sprzedawców książek z Hong Kongu?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: prof. Wawrzyniec Konarski (politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego), prof. Michel Wieviorka (francuski socjolog), Agata Kasprolewicz (dziennikarka Polskiego Radia), Adrian Bąk (dziennikarz Polskiego Radia)
Data emisji: 5.03.2016
Godzina emisji: 14.07

fbi/tj

Czytaj także

Islamski problem echem grzechu pierworodnego Europy

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 06:13
Zamachy na redakcję Charlie Hebdo zmieniły Europę oraz podejście do islamu. - Istnieje duża grupa muzułmanów, których nie powinno się wykluczać z bycia Europejczykami, bo są lojalnymi obywatelami - mówi dr hab. Agata Skowron-Nalborczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragedia w Rennes. "W postęp wliczone jest ryzyko"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 20:00
- Nie ma postępu w medycynie bez badań klinicznych - mówi prof. Piotr Rutkowski, który w Trójce skomentował tragiczny w skutkach test leków we francuskim Rennes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pegida. Antyimigrancki ruch z Drezna

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 16:50
- Drezno to matecznik niemieckiego buntu przeciw polityce otwartych drzwi Angeli Merkel - mówi w Trójce Agata Kasprolewicz.
rozwiń zwiń