X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy w Brazylii dochodzi do "przewrotu w białych rękawiczkach"?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 16:23
Prezydent Brazylii Dilma Rousseff traktuje próbę odsunięcia jej od władzy jako "zamach stanu" i nie zamierza podać się do dymisji. Kto ma rację w tym konflikcie?
Audio
  • Goście Dariusza Rosiaka komentują m.in. wydarzenia w Brazylii (Raport o stanie świata/ Trójka)
Dilma Rousseff zarzuciła wiceprezydentowi i przewodniczącemu Izby Deputowanych, że uknuli spisek przeciw niej
Dilma Rousseff zarzuciła wiceprezydentowi i przewodniczącemu Izby Deputowanych, że uknuli spisek przeciw niejFoto: PAP/EPA/ANDREW GOMBERT

Specjalna komisja parlamentarna, która zarekomendowała wszczęcie procedury impeachmentu, zarzuca prezydent Rousseff, że posłużyła się "nielegalnymi manipulacjami w księgowości, aby ukryć nieuprawnione wydatki rządu w latach 2014 i 2015, zmieniając za pomocą dekretów założenia budżetowe w celu zwiększania zadłużenia i zaciągania kredytów w bankach publicznych".

Co ciekawe, dotąd Dilma Rousseff formalnie nie usłyszała żadnego zarzutu. - Dlatego w ONZ mówiła, że to jest przewrót i dlatego chce sprawę umiędzynarodowić - mówił w Trójce Bartłomiej Rabij, ekspert z portalu radiobrazylia.pl.

Jakie scenariusze przewiduje gość Trójki czy może dojść do zmiany władzy w Brazylii i czy mamy do czynienia z "przewrotem w białych rękawiczkach"? O tym wszystkim mówiliśmy w "Raporcie o stanie świata".

Ponadto w audycji poruszyliśmy także następujące tematy:

  • Czy Elżbieta II chce, żeby jej kraj pozostał w Unii Europejskiej. I czy Brytyjczyków w ogóle interesuje jej zdanie w tej sprawie?
  • Serbia rozdarta między skrajnym nacjonalizmem a dążeniem do Unii Europejskiej. W niedzielę kolejne przyspieszone wybory w tym kraju.
  • Polscy archeolodzy rekonstruują jeden z najważniejszych zabytków starożytności. Czy syryjska Palmyra jest już bezpieczna?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Bartłomiej Rabij (twórca portalu radiobrazylia.pl), Marek Rybarczyk (autor książki "Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?"), Marta Szpala (Ośrodek Studiów Wschodnich), Bartosz Markowski (konserwator dzieł sztuki), Robert Żukowski (archeolog z PAN)
Data emisji: 23.04.2016
Godzina emisji: 14.07

ei/pj

Czytaj także

Panama Papers, czyli "podatki są dla głupków"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 16:19
Wybuch afery Panama Papers udowodnił, że - jak mówił w Trójce prof. Witold Modzelewski - można sobie kupić niepłacenie podatków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skandal Vatileaks 2 - kto jest dobry, a kto zły?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 17:15
Chciwość, przepych, nadużycia i niejasności w Watykanie. O tym wszystkim napisali dwaj włoscy dziennikarze odsłaniając nieprawidłowości finansowe, do których rzekomo dochodzi za murami Stolicy Piotrowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak chrześcijanie walczą z Państwem Islamskim?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 15:44
Coraz częściej docierają do nas informacje o chrześcijanach walczących zbrojnie przeciw Państwu Islamskiemu w Iraku i Syrii. To niewielkie, zwykle kilkudziesięciosobowe grupy, ale ich obecność na duże znaczenie symboliczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy Unii Europejskiej. Realne czy kreowane?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 10:38
W "Europejskim Klubie Trójki" zastanawialiśmy się nad tym, czy Unia faktycznie jest teraz na rozdrożu, czy raczej to politycy i komentatorzy tworzą taką atmosferę. Na ile realne są zatem unijne tarapaty?
rozwiń zwiń