X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Francuzi wyszli na ulice. Kto jest "pancerną pięścią"?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 16:06
- To nie francuski lud wychodzi na ulicę, protestuję przeciw temu określeniu. Zwykle w takich przypadkach znajduje się jakaś "pięść pancerna", wiodąca lud na barykady - mówił w Trójce dziennikarz Grzegorz Dobiecki.
Audio
  • Goście Dariusza Rosiaka mówią m.in. o sytuacji we Francji i polityce Baracka Obamy (Raport o stanie świata/ Trójka)
Fala protestów jest reakcją na forsowanie przez socjalistyczny rząd niepopularnej reformy prawa pracy
Fala protestów jest reakcją na forsowanie przez socjalistyczny rząd niepopularnej reformy prawa pracyFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Protestujący związkowcy domagają się wycofania prawa pracy, ich zdaniem dającego większe uprawnienia pracodawcom. To przyczyna m.in. blokad magazynów paliw, dróg i portów oraz strajków na kolejach i w rafineriach naftowych. Sophie Binet z zarządu największego związku CGT mówiła w radiu France Info, że protesty nie ustaną.

- Protestujący to ludzie w znacznej części będący w potrzebie, stąd biorą się też zamieszki. Ale nie jest tak, że strajki i protesty społeczne to sport narodowy Francuzów - mówił Grzegorz Dobiecki wyjaśniając przy tym, kto i co konkretnie stoi za ostatnimi wydarzeniami.

Prezydent Francois Hollande twierdzi, że nie ustąpi protestującym. Ale - jak podkreślał Dariusz Rosiak - wszystkie rządy przed nim ustępowały. Jak zatem może rozwinąć się sytuacja? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

W audycji poruszyliśmy także następujące tematy:

  • prezydent Barack Obama znosi embargo na handel bronią z Wietnamem i odwiedza sanktuarium poświęcone japońskim ofiarom amerykańskiej bomby atomowej. Wszystko by pokazać Chinom, że nie są same w Azji;
  • handel ludźmi w Afryce ciągle trwa. Kto pada jego ofiarą, jak mu przeciwdziałać?
  • odwiedziliśmy najświętsze miejsce dla Jazydów w irackim Kurdystanie.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Grzegorz Dobiecki (dziennikarz Polsat News 2), Marek Wałkuski (korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie), prof. Piotr Ostaszewski (Szkoła Główna Handlowa), Michał Żakowski (dziennikarz Polskiego Radia), Radosław Malinowski (założyciel organizacji HAART, która walczy z handlem ludźmi w Afryce)
Data emisji: 28.05.2016
Godzina emisji: 14.07

ei


Czytaj także

UE - Turcja: krucha wspólnota interesów

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 16:39
Turecki premier podał się do dymisji. Powodem ma być konflikt z zabiegającym o poszerzenie swojej władzy prezydentem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Bliski Wschód tonie we krwi?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 21:07
W sto lat po zawarciu umowy Sykes-Picot Bliski Wschód płonie. Czy odpowiedzialność za zło w regionie ponosi dwóch imperialnych urzędników Francji i Wielkiej Brytanii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problem z muzułmanami, nie z islamem?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 16:30
- Nie ma problemu z islamem, jest problem z muzułmanami - mówi Tahar Ben Jelloun, jeden z najbardziej znanych pisarzy arabskich, który był gościem "Raportu o stanie świata".
rozwiń zwiń