X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oto czego historia nauczyła Indian z Kanady

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 11:50
- Nawet jeśli premier Trudeau wzywa do pojednania białych Kanadyjczyków z Indianami, to jednak historia mówi nam co innego. Także jego działania mówią nam co innego - mówi Steve Bospiel, redaktor naczelny i właściciel gazety "The Eastern Door" z rezerwatu Kahnawake w Kanadzie.
Audio
  • Końcówka kampanii w USA. Polityka sięga dna? (Raport o stanie świata/Trójka)
Mohawkowie - Indianie z kanadyjskiego rezerwatu Kahnawake. Zdjęcie pochodzi z 1869 roku
Mohawkowie - Indianie z kanadyjskiego rezerwatu Kahnawake. Zdjęcie pochodzi z 1869 rokuFoto: By James Inglis [Public domain or Public domain], via Wikimedia Commons

Dlaczego kanadyjscy Indianie nie popierają urzędującego od roku Justina Trudeau - jednego z najbardziej popularnych premierów na świecie? Jak oceniają zamiany, które zaszły w Kanadzie w ciągu ostatniego roku?

- Wy w Europie widzicie innego przywódcę niż my - Indianie. Rząd widzi co innego, społeczeństwo co innego. Te rzeczywistości do siebie nie przystają, ludzie siebie nie słuchają - tłumaczy Steve Bospiel.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Dariusz Rosiak zdaje relację ze swojego wyjazdu do rezerwatu Kahnawake. Poza tym, w tym wydaniu "Raportu o stanie świata" poruszyliśmy także następujące tematy:

  • Po dwóch latach bezhołowia i 45 nieudanych próbach udało się wybrać prezydenta Libanu. O co chodzi? Jakim krajem jest Liban? Opowiada nam nowy prezydent Michel Aoun.
  • Prezydent Erdogan aresztuje liderów najważniejszej partii kurdyjskiej w Turcji. Koniec demokracji? Koniec swobód dla Kurdów w Turcji?  

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Michał Żakowski, Wojciech Cegielski (wysłannicy Polskiego Radia do USA), Michel Aoun (prezydent Libanu), Karol Wasilewski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Steve Bospiel (redaktor naczelny i właściciel gazety "The Eatern Door" z rezerwatu Kahnawake)
Data emisji: 5.11.2016
Godzina emisji: 14.07

fbi/ei

Czytaj także

Kanada odkrywa dramatyczną prawdę o Indianach

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 17:00
W Kanadzie wychodzi na jaw historia eksterminacji tamtejszych Indian. Od lat 80. XIX wieku aż do końca XX wieku wynarodowiono około 150 tys. indiańskich dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy od lat protest Indian w USA

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 15:35
W USA poza twarzami i nazwiskami kandydatów na prezydenta na stałe zagościły postaci rdzennych mieszkańców kontynentu.
rozwiń zwiń