"Post-truth", czyli post-prawda. Słowo roku 2016

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 19:00
Według słownika oksfordzkiego za słowo roku uznano "post-truth". Na czym polega polityka i życie publiczne w świecie "post-prawdy"?
Audio
  • "Post-truth", czyli post-prawda. Słowo roku 2016 (Raport o stanie świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay/PublicDomainPictures

Dariusz Rosiak wraz z zaproszonym gościem, dziennikarzem Grzegorzem Dobieckim, zastanawiają się nad tym, czym jest ten termin. - Mówi się "post-prawda", by nie powiedzieć "kłamstwo". Przecież to oznacza to samo - uważa Grzegorz Dobiecki i dodaje, że dzięki "post-prawdzie" Donald Trump wygrał wybory prezydenckie.

To właśnie w kontekście wyborów w USA oraz Brexitu najczęściej pojawiał się ten termin. Kto tworzy "post-prawdę"? Do czego to doprowadza? O tym możemy usłyszeć w dołączonym nagraniu audycji.

W audycji także:

  • Syria i Rosja bombardują Aleppo. Czy następne trzy miesiące okresu przejściowego w Waszyngtonie to szansa dla Rosji i Assada na wygranie wojny w Syrii?
  • Wojna Europy z Rosją wybuchnie w 2017 roku - twierdzi były dowódca NATO w Europie. W programie opowie, dlaczego tak uważa.
  • Demonstranci w Brazylii domagają się powrotu rządów wojskowych. Demokracja się nie sprawdziła? 

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Mariusz Borkowski (były korespondent polskich mediów na Bliskim Wschodzie), Grzegorz Dobiecki (autor programu "To był dzień na świecie" w Polsat News II), gen. Richard Shirreff (były dowódca NATO w Europie), Bartłomiej Rabij (założyciel portalu RadioBrazylia.pl)
Data emisji: 19.11.2016
Godzina emisji: 14.07

fbi/mk

Czytaj także

Wojna w Syrii. W co gra Władimir Putin?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 17:02
Władimir Putin wycofuje swoje wojska z Syrii. Dlaczego teraz, dlaczego w ogóle, o co chodzi prezydentowi Rosji?
rozwiń zwiń