X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Burmistrz Lampedusy: trzeba całkowicie zmienić podejście do kwestii imigracji

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 16:30
- Jesteśmy osamotnieni, ale nigdy nie zrezygnowaliśmy z konieczności ratowania ludzi na morzu, z konieczności udzielania pierwszej pomocy - mówi Giusi Nicolini, burmistrz włoskiej gminy Lampedusa, laureatka Medalu św. Jerzego.
Audio
  • Burmistrz Lampedusy: trzeba całkowicie zmienić podejście do kwestii imigracji (Raport o stanie świata/Trójka)
Łodzie z uchodźcami cały czas przypływają do brzegów Europy, często potrzebna jest pomoc ratowników
Łodzie z uchodźcami cały czas przypływają do brzegów Europy, często potrzebna jest pomoc ratowników Foto: PAP/EPA/DANIEL PEREZ

Nagroda "Tygodnika Powszechnego" została jej przyznana "za walkę ze smokiem obojętności i uprzedzeń; za głos w obronie europejskiej solidarności; za konsekwentnie dawane przez nią świadectwo, że z wyzwaniami przyszłości należy mierzyć się już teraz".

Stanowisko objęła w 2012 roku, kiedy na wyspę zaczęli masowo docierać uchodźcy z północy Afryki. Giusi Nicolini, jak pisze krakowski tygodnik, "wobec braku zaangażowania władz centralnych zorganizowała na wyspie ośrodek recepcyjny i długo pracowała nad zmianą nastawienia mieszkańców do uchodźców".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której poruszyliśmy również następujące tematy:

  • W katedrze św. Marka w Kairze krwawy zamach na Koptów. Kim są egipscy chrześcijanie i dlaczego liczą na ochronę dyktatora, generała as Sisiego?
  • Siedemnastu dotychczas nominowanych ministrów amerykańskiego prezydenta-elekta Donalda Trumpa ma więcej pieniędzy niż 1/3 amerykańskich gospodarstw domowych. Jak będą rządzić w imieniu zwykłych ludzi?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Giusi Nicolini (burmistrz Lampedusy), Łukasz Fyderek i Tomasz Pugacewicz (Uniwersytet Jagielloński)
Data emisji: 17.12.2016
Godzina emisji: 14.08

mk

Czytaj także

Ukraina trzy lata po Majdanie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 15:50
W tym tygodniu minęły trzy lata od rozpoczęcia protestów na Majdanie w Kijowie. Doprowadziły one do obalenia reżimu Wiktora Janukowycza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyspieszenie polityczne na koniec roku

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 15:17
- Gdyby ktoś 4 lata temu powiedział, że kandydat skrajnej prawicy w bardzo bogatym państwie UE uzyska prawie tyle samo głosów w drugiej turze, co poważny kandydat establishmentu, to byśmy się za głowę łapali - powiedział Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń