X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nadchodzi potężny cios dla tzw. Państwa Islamskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 16:00
- Jeśli miasto zostanie otoczone, bojownicy Państwa Islamskiego nie będą mieli się gdzie wycofać. Choć nie wiadomo, czym oni dysponują - uważa były ambasador Polski w Egipcie Jan Natkański.
Audio
  • Potężny cios dla tzw. Państwa Islamskiego? (Raport o stanie świata/Trójka)
Płonie iracki Mosul
Płonie iracki MosulFoto: EPA/STR

Armia iracka posuwa się na zachód Mosulu. Czy zdobycie miasta będzie początkiem końca Państwa Islamskiego?

Na razie z miasta uciekło około tysiąca cywilów. Iraccy żołnierze wkroczyli do gęsto zaludnionej, południowej części miasta. Wąskie uliczki utrudniają jednak posuwanie się czołgom i transporterom opancerzonym. Natarcie utrudniają też miny i snajperzy Państwa Islamskiego. Atakujące wojska są około trzech kilometrów od meczetu w starej części miasta, w którym przywódca Państwa Islamskiego, Abu Bakr al-Baghdadi, ogłosił w 2014 roku powstanie samozwańczego kalifatu.

W ostatnich miesiącach irackiemu wojsku, wspomaganemu przez Stany Zjednoczone i szyickie bojówki, udało się przepędzić dżihadystów ze wschodniej części Mosulu. Teraz atakowana jest ważniejsza strategicznie, zachodnia część miasta. Utrata Mosulu, ostatniego dużego ośrodka w Iraku kontrolowanego przez Państwo Islamskie, będzie dużym ciosem dla tego ugrupowania.

Dlaczego jednak bojownicy Państwa Islamskiego cieszą się poparciem części ludności terenów, które okupują? O tym mówimy w nagraniu "Raportu o stanie świata".

W audycji również:

  • W Sudanie Południowym ogłoszono klęskę głodu. Skupiony na wojnie w Syrii i Iraku świat zapomina o milionie uchodźców w Sudanie.

  • NASA odkryła siedem nowych planet. Kiedy na nich zamieszkamy?

  • I jeszcze o pewnej wyspie na Oceanie Indyjskim, której mieszkańcy zostali wygnani z domów po to, by Amerykanie mogli zbudować na niej bazę wojskową.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście:
Jan Natkański (były ambasador Polski w Egipcie), Wojciech Wilk (prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej), dr Ewa Nieczura (Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego)
Materiał dodatkowy przygotowała: Wioletta Myszkowska
Data emisji: 25.02.2017
Godzina emisji: 14.07

IAR/fbi/mc

Czytaj także

Problem z muzułmanami, nie z islamem?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 16:30
- Nie ma problemu z islamem, jest problem z muzułmanami - mówi Tahar Ben Jelloun, jeden z najbardziej znanych pisarzy arabskich, który był gościem "Raportu o stanie świata".
rozwiń zwiń