X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rzeźnik z Kabulu" wraca do Afganistanu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 16:30
- Gulbuddin Hekmatyar to przywódca radykalizmu muzułmańskiego w Afganistanie. Pojawił się w połowie lat 70., jednak najbardziej zaistniał w latach 80., gdy Afganistan został najechany przez armię radziecką - tłumaczył Wojciech Jagielski, reporter, dziennikarz PAP i autor licznych publikacji o Afganistanie.   
Audio
  • Przegląd i analiza najaktualniejszych wydarzeń na świecie, m.in., powrotu Gulbuddina Hekmatyara do Afganistanu (Raport o stanie świata/Trójka)
Gulbuddin Hekmatyar
Gulbuddin Hekmatyar Foto: PAP/EPA

Wojciech Jagielski Największym nieszczęściem Afganistanu jest to, że mówimy o wojnie tam tylko, gdy ona nas dotyczy. A ona trwa nieustannie

Powrót Gulbuddina Hekmatyara do Kabulu oznacza kolejny zakręt w wojnie, która nie ma końca. - On wyróżniał się nie tylko radykalizmem, ale też zdradzieckością. To był człowiek bez obiekcji, jeśli trzeba było łamać przymierza, mordować sojuszników i podpisywać pakty z diabłami - podkreślał Wojciech Jagielski. - To człowiek o niezwykle wybujałym ego. Zawsze chodziło mu wyłącznie o własny interes - dodał. 

Co może oznaczać dla Afganistanu jego ponowne pojawienie się? - Jego powrót może być niebezpieczny, bo politycznie nadal bardzo się liczy - zaznaczył ekspert. W rozmowie z Dariuszem Rosiakiem Wojciech Jagielski nakreślił także historię wojny w Afganistanie oraz ocenił znaczenie zrzuconej tam niedawno przez Amerykanów bomby, zwanej "matką wszystkich bomb".

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji, w której poruszyliśmy także następujące tematy:

  • Francuzi wybierają prezydenta. Emmanuel Macron zwiększa przewagę nad Marine Le Pen, ale wybory dopiero w niedzielę.
  • Premier Teresa May oskarża Unię Europejską o wpływanie na wynik wyborów brytyjskich. Jaka będzie Wielka Brytania po tej kampanii wyborczej?  
  • Czeski premier zapowiada rezygnację rządu. Wszystko przez ministra finansów, który rządzi mediami, wykorzystuje luki podatkowe i cieszy się wsparciem tysięcy Czechów.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Piotr Kamiński (dziennikarz, autor książek), dr Przemysław Biskup (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego), Wojciech Jagielski (reporter, dziennikarz PAP), Marcin Czyżniewski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
Data emisji: 6.05.2017
Godzina emisji: 14.06

jsz/ei


Czytaj także

Referendum po referendum. Szkoci znów zagłosują?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 19:29
Szkocki parlament poparł propozycję pierwszej minister Szkocji Nicoli Sturgeon i zagłosował za wnioskiem o rozpisanie kolejnego - po 2014 r. - referendum w sprawie niepodległości kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit w praktyce. Jak będzie wyglądała procedura?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 14:47
Theresa May dostarczyła przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi list, w którym oficjalnie zgłasza chęć wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Procedura teoretycznie powinna potrwać dwa lata. Teoretycznie…
rozwiń zwiń