X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Raport o stanie świata po roku 2017

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 17:30
Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. Nie inaczej było w tym wydaniu "Raportu o stanie świata". W audycji Dariusz Rosiak i jego goście próbowali odpowiedzieć na pytanie: jak wyglada świat po 2017 roku?
Audio
  • Raport o stanie świata po roku 2017 (Raport o stanie świata/Trójka)
Zapraszamy na sobotnią audycję o najważniejszych wydarzeniach na świecie
Zapraszamy na sobotnią audycję o najważniejszych wydarzeniach na świecieFoto: ErikaWittlieb/Pixabay

Tym razem audycja "Raport o stanie świata" przyjęła dość nietypową formułę. Goście Trójki próbowali wskazać m.in. osobę, która powinna otrzymać tytuł człowieka roku. 

 – Na pierwszym miejscu w moim rankingu znalazł się Donald Trump. Prezydent USA to postać, do której wszyscy muszą się w jakiś sposób odnieść. To nie jest nawet czysta polityka, chodzi o jego miejsce w przestrzeni – mówił Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej".

– Patrząc globalnie, wybieram Xi Jinpinga. Po pierwsze: znów został wybrany głową Chińskiej Republiki Ludowej i umocnił swoją pozycję. Po drugie: należy on do wąskiego grona przywódców światowych z pewną wizją – podkreślił Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Innego zdania był Adam Balcer, który wskazał Mohammada bin Salmana. – Książę sprawił, że Arabia Saudyjska zaczyna powoli wchodzić w okres rewolucji obyczajowej. To są małe kroczki z naszej perspektywy: umożliwienie kobietom kierowania samochodami czy otwarcie kin, ale dla tego kraju to naprawdę wielkie wydarzenia – uzasadniał swój wybór.

A komu zdaniem gospodarza programu Dariusza Rosiaka powinien przypaść tytuł człowieka roku? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której eksperci wybrali także wydarzenie i zjawisko roku, mówili także o tym, co w mijających dwunastu miesiącach było najbardziej pomijane przez media.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście: 
Szymon Kardaś (Ośrodek Studiów Wschodnich), Adam Balcer (Ośrodek WiseEuropa), Jerzy Haszczyński ("Rzeczpospolita")
Data emisji: 30.12.2017
Godzina emisji: 15.07

ml/mk

Czytaj także

Wojna w Syrii. W co gra Władimir Putin?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 17:02
Władimir Putin wycofuje swoje wojska z Syrii. Dlaczego teraz, dlaczego w ogóle, o co chodzi prezydentowi Rosji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakich kształtów nabiera polityka międzynarodowa Donalda Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 17:11
–  Zaryzykuję stwierdzenie, że obserwujemy proces dojrzewania Donalda Trumpa do roli jednego z międzynarodowych przywódców – mówi w Trójce dr Olaf Osica, politolog i ekspert ds. zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomóc Syrii i jej mieszkańcom?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 16:00
W przedwigilijnej audycji rozmawialiśmy o tym, jak pomagać ludziom na Bliskim Wschodzie. Wśród gości w studiu pojawili się ksiądz maronita, pracownik organizacji humanitarnej i dziennikarz Polskiego Radia, który właśnie wrócił z Aleppo.
rozwiń zwiń