X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dobrego wydarzyło się na świecie dzięki bitcoinowi?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 21:41
Kryptowaluty nie są jeszcze powszechnie stosowanym środkiem płatniczym, ale stale zyskują popularność i zwolenników. Czy uczynią one świat finansów lepszym i bardziej niezależnym od polityków?
Audio
  • Co dobrego wydarzyło się na świecie dzięki bitcoinowi? (Raport o stanie świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Na te i inne pytania stawiane przez prowadzącego audycję Dariusza Rosiaka odpowiada Lech Wilczyński, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia "Bitcoin". Gość "Raportu o stanie świata" przekonuje na naszej antenie, że "globalna gospodarka potrzebuje niezależnego pieniądza", a kryptowaluty mają znaczną przewagę nad tradycyjnym pieniądzem.

– Co dobrego wydarzyło się na świecie dzięki bitcoinowi? – pyta swojego rozmówcę dziennikarz Trójki. – Przede wszystkim zaczęliśmy dyskusję na temat tego, czym faktycznie jest pieniądz. Zaczynamy w końcu kwestionować to, czy banki centralne powinny mieć monopol na emisję waluty, i zastanawiać się nad tym, czy konkurencja walutowa jest dobra. Ludzie nareszcie zadają takie pytania – odpowiada Lech Wilczyński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, z której można dowiedzieć się, czym jest i na jakich zasadach działa blockchain, jak wykopuje się bitcoiny i dlaczego warto korzystać z pieniądza deflacyjnego.

Poza tym w audycji:

  • Kto wygrał starcie na ulicy w Iranie?
  • Korea Północna wystawi reprezentację na igrzyska w Korei Południowej. Czy to triumf sportowej dyplomacji?
  • Prezydent Donald Trump chce wyrzucić z kraju 200 tys. Salwadorczyków i wraca do pomysłu budowy muru na granicy z Meksykiem.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Lech Wilczyński (członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia "Bitcoin"), dr Łukasz Fyderek (politolog, adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego), Maciej Stasiński (dzienniakarz "Gazety Wyborczej")
Autor materiału reporterskiego: Adrian Bąk
Data emisji: 13.01.2018

Godzina emisji: 15.07

iwo/mk